Čakanie na prvé body pokračuje…

  • Vodné pólo / Šport
  • 30. júna 2009, 09:54
  • Autor:Ludvík Kubán

Najvyššia vodnopólová súťaž žien pokračovala v Topoľčanoch predposledným siedmym turnajom. Ani na ňom sa hráčkam KVP Kúpele Piešťany nepodarilo bodovať, hoci v zápase proti Slávii UK Bratislava mali k tomu veľmi blízko.

V sobotňajších zápasoch Piešťanky podľa očakávania podľahli obom favoritom – majstrovi z Vrútok vysoko 4:25 a Topoľčanom 1:13. V zápase s Vrútkami dala tri góly Kúpeľov Lazarová a jeden pridala Masariková. V dueli s domácim Topvarom síce dostali hráčky Kúpeľov menej gólov, no skórovali iba raz. Ich čestný gól dala v tretej štvrtine Kubánová. Šancu na vôbec prvé víťazstvo v tomto súťažnom ročníku mali Piešťanky v nedeľňajšom zápase so Sláviou UK.
Napokon ho prehrali o gól v pomere 6:7. Zápas bol od začiatku do konca vyrovnaný, ale hráčky Kúpeľov v ňom viedli iba raz, keď v prvej minúte druhej štvrtiny najskôr Lazarová vyrovnala na 1:1 a potom Kubánová zvýšila na 2:1. Bratislavčanky však vzápätí nielen vyrovnali, ale sa aj ujali vedenia, ktoré si napokon udržali až do konca zápasu.
Hráčky Piešťan síce podali v zápase bojovný výkon, ale napriek tomu sa im už nepodarilo ani vyrovnať. Ktovie, ako by bol zápas skončil, keby Julínyová počas zápasu premenila dva pokutové päťmetrové hody… Góly Piešťan: Lazarová a Julínyová po 2, Kubánová a Masariková po 1.
Zostava KVP Kúpele: Adamčáková – Lazarová, Kubánová, Julínyová, Vavrová, Masariková, Fidlerová, Svetková, Prišticová.

0 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 31.03.2020, 09:29
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
I keď by mali byť ľudia predovšetkým doma, prípadne sa presúvať na prechádzky či športovanie mimo civilizácie, stále sa nájdu…
  • 31.03.2020, 10:38
  • Piešťany
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo