Vášnivo a s citom Petry Lajdovej

  • Kultúra a spoločnosť
  • 23. júna 2009, 21:09
  • Autor:ad

Výber fotografií, ktoré vznikali počas rokov 2004-2007, predstavila vo štvrtok v Piešťanskom informačnom centre Petra Lajdová. Steny PIC-ka ožili pôvabným ženstvom vo svojich paradoxoch – čiernobielym i farebným, provokujúcim aj nežným, plným života a smiechu, melanchólie i hnevu, sily aj krehkosti.

Kurátorom výstavy sa stal český architekt a maliar Daniel Krejbich: „Na fotografiách zobrazuje väčšinou ženy v bežných situáciách. Vyzerajú sexy, ale vidno aj ich dušu. Sú zachytené s ľahkosťou a my si môžeme domýšľať – napríklad aký mali deň…"
Tridsaťjedenročná Petra Lajdová vyštudovala ekonómiu, ale od detstva inklinovala k umeniu. Cestu k nemu nakoniec našla prostredníctvom fotografie, ktorej sa od roku 2006 venuje profesionálne. Prečo jej učarovala práve fotografia, vysvetľuje: „Je to spôsob vyjadrenia postoja, ktorý často skrývame za slovami.
V obrazoch hľadám pravdu, možno je trochu iná cez objektív, ako ju vidíme očami." Mladá autorka chce v hľadaní pravdy stále pokračovať a zdokonaľovať svoje umenie. Má v pláne venovať sa aj vizuálnym projektom, kde by spojila viac vlastných lások do jedného celku – fotografiu, divadlo, hudbu a tanec. Výstavu sympatickej umelkyne si môžete pozrieť do 12. júla.

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 7. decembra 2022
Meniny má Ambróz, zajtra Marína