V Hitlerovom Orľom hniezde je reštaurácia

  • História
  • 23. júna 2009, 21:06
  • Autor:ad

Piešťanec Paľo Hajdušík má zaujímavý koníček. Uchvátila ho história druhej svetovej vojny a rád ju študuje nielen v knihách, ale priamo na miestach, kde sa odohrávala.

Neváha obetovať čas aj financie, zúčastňuje sa rekonštrukcií bitiek a nedávno si splnil jeden zo svojich snov – navštívil Normandiu, kde spojenci zaútočili na dovtedy neporaziteľnú nemeckú armádu. Svoje zážitky si zapisoval, a tak vznikol originálny denník, ktorý sa začína takto:
27. máj 2009. Vyrážam z Piešťan cez Rakúsko – smer Nemecko. Cieľom je mesto Berchtesgaden, kde začína moja výprava. Cesta mi ubehla veľmi rýchlo. Starobylé nemecké mesto Berchtesgaden sa okrem bohatej histórie preslávilo aj tým, že sa tu počas druhej svetovej vojny usídlili najväčší pohlavári nemeckej ríše. Mená ako Hitler, Göring, Speer a iné tunajší obyvatelia veľmi dobre poznali. Oblasť je známa aj preto, lebo nacistická strana SS dala vysoko v tunajších horách vybudovať Adolfovi Hitlerovi k jeho 50. narodeninám sídlo s názvom Kehlsteinhaus – Orlie hniezdo. Ako jedna z mála budov, ktorá vznikla počas nacistického Nemecka, sa zachovala až dodnes.
Po stopách bojov v Normandii bude čitateľov Piešťanského týždňa cestovateľ „Polo-X" – Paľo Hajdušík -sprevádzať na pokračovanie už od budúceho čísla.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava