Sedem prvenstiev z košickej vody

• 23. júna 2009, 10:42
  • Autor:M. Čamborová

Na 38. ročníku medzinárodných plaveckých pretekov juniorov v Košiciach štartovalo aj deväť plavcov z PPK Piešťany, ktorí získali 19 medailových umiestnení, z toho sedem prvenstiev.

Najúspešnejšou bola dorastenka Gabriela Kostelná, ktorá vyhrala preteky na 50 a 100 metrov motýlik a 200 m polohové preteky. Okrem toho bola tretia na 50 a 100 m voľný spôsob. V žiackej kategórii vyhrala Vanda Kaffková 100 m vsp., na 50 m prsia bola druhá a na 100 m prsia tretia.
Staršia žiačka Eva Bilená zvíťazila na 200 m motýlik a okrem toho bola druhá na 400 m pol. preteky a tretia na 100 m znak a 200 m pol. preteky. Martin Petrovič vyhral preteky na 200 m vsp. a na polovičnej trati bol druhý. Juraj Bilený pridal prvenstvo na 50 m znak, Katarína Hollá bola druhá na 50 m vsp. a 200 m znak, tretia na 100 m vsp. a 100 m znak.