PFK Piešťany – Junior Kanianka 5:1 (3:0)

• 23. júna 2009, 10:48
  • Autor:Jaroslav Valo

V poslednom domácom stretnutí tohto súťažného ročníka videli diváci jasné víťazstvo Piešťan. Po úvodných nevyužitých šanciach Horúcku, Mišenčíka a Žambu sa v 17. min presadil ako prvý Vyskoč , vďaka ktorému viedol PFK 1:0.

V 22. min po rohu Horúcku nastrelil Mišenčík brvno, o dve minúty neskôr strelu Vyskoča brankár ešte vyrazil, no Sýkora ju poslal do prázdnej bránky. Keď hostia svoje príležitosti nevyužili, v 42. min zvýšil Horúcka na 3:0. Druhý polčas začali lepšie hostia a už 50. min po chybnom odkope striedajúceho Hajdina znížili na 3:1. Domácich to nedeprimovalo, šance mali Mišenčík, Sýkora a Žamba, ale gólom sa skončila až strela striedajúceho Gajarského pod brvno zo 71. min. Posledné slovo mal Kardoš, keď v 86. min z priameho kopu stanovil konečný výsledok na 5:1. Prekvapením pre divákov bolo polčasové vystúpenie domorodcov z Nového Zélandu, skupiny Te Ranga Tumua, ktorí prispeli k dobrej atmosfére a nálade nielen ukážkami zo svojho repertoáru a spevom, ale aj povzbudzovaním piešťanských futbalistov. Zostava PFK: Mir. Krajčovič (46. Hajdin) – Beitl, Jánošík, Kardoš, Mar. Krajčovič – Bábsky, (77. Orviský), Žamba, Horúcka (59. Gajarský), Vyskoč, Mišenčík, Sýkora.