Cibulková je v druhom kole, Rybáriková a Lacko už dohrali

  • Šport / Tenis
  • 23. júna 2009, 09:38
  • Autor:šg

Na tohtoročnom grandslamovom tenisovom turnaji vo Wimbledone, ktorý sa hrá od pondelka, sa v prvom hracom dni predstavili v dvojhre až traja hráči, ktorí začínali s tenisom v Piešťanoch. Z nich si vybojovala postup do druhého kola iba Dominika Cibulková.

Dominika, ktorá je turnajovou štrnástkou, sa potrápila s Francúzkou  Coinovou, ktorú zdolala až po trojsetovom boji 6:4, 3:6, 6:3. Pre Cibulkovú je to vo Wimbledone premiérový postup do druhého kola, ktorým si vylepšila vlaňajšie maximum.
Prvé kolo bolo zároveň posledným pre  dvojicu hráčov TK Kúpele Piešťany. Lukáš Lacko, ktorý sa prebojoval do hlavnej súťaže z kvalifikácie, pri svojej wimbledonskej premiére medzi mužmi nestačil na chorvátskeho bombardéra Karloviča, ktorému podľahol v troch setoch 3:6, 6:7, 3:6.
Karlovič ťažil predovšetkým z razantného prvého podania, ktoré až 32-krát zakončil esom. Kým prehra Lacka s 22. nasadeným Chorvátom bola očakávaná, prekvapením bolo vyradenie Magdalény Rybárikovej Taliankou Vinciovou, ktorá ju zdolala 6:3, 6:2.
Rybárikovej sa totiž na tráve zvykne dariť. Veď v roku 2006 sa prebojovala vo Wimbledone až do finále dvojhry junioriek (v ňom podľahla Dánke Wizniackej 6:3, 1:6, 3:6) a pred tohtoročným londýnskym grandslamovým podujatím vyhrala 220-tisícový turnaj WTA  na tráve v Birminghame.
Rybáriková však v pondelok nebola zdravotne celkom fit. Škoda, pretože v prípade postupu do druhého kola by si vylepšila  bodovú bilanciu v rebríčku WTA.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 10. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta