Magdaléna Rybáriková: „Stavili sme na agresívnu hru“

  • Šport / Tenis
  • 22. júna 2009, 11:17
  • Autor:ip, ad

Po úspechu našej tenistky Magdalény Rybárikovej, ktorá 14. júna zvíťazila vo finále turnaja WTA v Birminghame, kde porazila aj najvyššie nasadenú Číňanku Čengovú, sme jej opýtali , ako s odstupom niekoľkých dní hodnotí priebeh súťaže a v čom spočíva jej príprava na prvé kolo Wimbledonu.

Magdaléna, ako z odstupom niekoľkých dní hodnotíte priebeh celého turnaja?
Myslím si, že som dosiahla super úspech. Teším sa z toho, že som získala titul a dúfam, že nebol môj posledný. S trénerom sme rozoberali hru, prvé kolá neboli úplne najlepšie, ale potom som sa rozohrala. Samozrejme, že som sa snažila hrať čo najlepšie. Počas zápasov sa určite stávali nejaké malé chybičky, ale to je normálny tenis, a darilo sa mi ich naprávať. Hrala som agresívnu hru. S trénerom sme boli dohodnutí, aby som ju udržala celý čas. To, že som porazila prvú nasadenú hráčku ma veľmi povzbudilo, začala som i veriť, že by som mohla aj vyhrať.
A čo priebeh finálového zápasu?
Bola som už rozohraná a darilo sa mi. Najprv som nebola  vôbec nervózna. Ku koncu druhého setu som síce začala byť trošku nervóznejšia, lebo toto finále bolo pre mňa jedno z najdôležitejších.
V prvom kole Wimbledonu budete hrať s Robertou Vinciovou. Ako prebieha vaša príprava?
Pravidelne trénujeme, teraz mám menšie problémy s ramenom, ale dúfam, že  do zápasu budem v poriadku. Proti Vinciovej som už hrala. Bolo to však na antuke. Určite to bude ťažší zápas, pretože má výborný slajsový úder (s dolnou rotáciou). Budem musieť hrať agresívne, ďalej nabiehavať na sieť a dúfam, že hra prebehne bez väčších problémov a podľa mojich predstáv.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána