Blog Kamila Fana: Padla hossa na kameň…

  • Blogy / Blogy
  • 18. júna 2009, 08:35
  • Autor:Kamil Fano

Vidieť, že permanentná nevera sa nevypláca nielen v medziľudských vzťahoch, ale aj v športe: presnejšie v hokeji.

Marián Hossa síce robil radosť fanúšikom celú sezónu, ale stanley cup sa mu rozplynul pred očami tak, ako v minuloročnom play off , v ktorom hral za Pittsburgh a ten sa stal zázračne víťazom tento rok.
Ja som mu  v duchu prial, aby sa mu splnilo to, za čo tak vytrvalo bojoval a v podvedomí ho mám stále ako najlepšieho slovenského hokejistu. Na druhej strane ma teší, že Stanley Cup získal Miro Šatan a ten odohral podstatne viacej zápasov nielen v NHL, ale aj v slovenskej reprezentácii, takže po zásluhe je to v poriadku.
Fanúšikovia amerického kontinentu sú asi rovnakí barani ako Európania, o čom svedčí pálenie Hossovho dresu, tak ako minulý rok pittsburghskými fanúšikmi, tak tento rok detroitskými. Pripomína to viac vyčíňanie ku klux klanu, ako hokejových nadšencov. Ale veď nikto nikdy nespomínal, že americká populácia je nejakým spôsobom osvietená…

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 22. júna 2026
Meniny má Paulína, zajtra Sidónia