Piešťancom zaspieval chlapčenský zbor z Bratislavy

  • Spravodajstvo
  • 17. júna 2009, 13:40
  • Autor:Igor Paulech

Spoločenským centrom na Kúpeľnom ostrove sa v utorkový večer niesli známe melódie v podaní Bratislavského chlapčenského zboru. Piešťancom aj kúpeľným hosťom sa predstavili mladí speváci vo veku od sedem do dvadsaťpäť rokov.

V programe odzneli moravské a slovenské ľudové piesne, afro-americké spirituály, ale aj songy v angličtine. „S chlapcami chodíme do Piešťan veľmi radi," povedala nám zakladateľka a umelecká vedúca zboru Magdaléna Rovňáková. "Vaše mesto bolo jedno z prvých, kde sme koncertovali od počiatku, od založenia zboru. Vtedy to bol ešte Chlapčenský filharmonický zbor.“


Druhá časť programu patrila školskej kantáte o neposlušných žiačikoch – speváčikoch. Toto krátke divadielko je novinkou v programe BCHZ. „V tejto časti hosťuje Ladislav Neshyba, sólista SND, ako roztržitý a zlostný kantor." pokračuje Rovňáková.


V súčasnosti majú členovia Bratislavského chlapčenského zboru plné ruky práce. V septembri budú vystupovať v Hamburgu s vojnovým rekviem od Benjamina Brittena. „Príprave je veľmi ťažká, už teraz cvičíme niekoľko týždňov, pretože pre detského interpreta je to obsahovo náročná skladba," dodáva Magdaléna Rovňáková.
Na tento nevšedný koncert, ktorý sa konal v rámci 54. ročníka Piešťanského festivalu však ľudia akoby pozabudli. V sále Spoločenského centra sedela iba malá hŕstka zrejme kúpeľných hostí.

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila