Fanúšik hodil medzi ľudí betónový blok

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 16. júna 2009, 08:43
  • Autor:KRPZ

Policajný vyšetrovateľ obvinil 22-ročného muža z okresu Piešťany z výtržníctva, ktorého sa dopustil 11. apríla na futbale. Počas stretnutia mužstiev DAC Dunajská Streda a Spartak Trnava vhodil výtržník medzi usporiadateľov kus betónu. Betónový blok letel z výšky 3,5 metra zo sektora vyhradeného fanúšikom Spartaka.

Jeden z usporiadateľov musel uskočiť na stranu, aby ho nezasiahol. Obvinený je podozrivý z toho, že si betónový blok pripravil vopred, s úmyslom niekoho trafiť. V prípade uznania viny ho čaká trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.
Odhalili vyše tisíc priestupkov
Aj policajti Trnavského kraja sa zapojili do celoslovenskej dopravno-bezpečnostnej akcie, ktorá sa konala od 28. do 31. mája. Na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky dohliadalo tristo policajtov dopravnej a poriadkovej polície. Počas týchto štyroch predvíkendových a víkendových dní odhalili 1032 priestupkov. V 63 percentách (646 prípadoch) zistili prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti. Sedem účastníkov premávky požilo alkohol, štyria odmietli dychovú skúšku. V 15 prípadoch policajti zadržali vodičský preukaz. Policajti pri akcii využili 56 meračov rýchlosti, 137 meračov alkoholu a 28 videokamier na dokumentovanie priestupkov.                        

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána