Cez víkend otvorili v Smrdákoch letnú kúpeľnú sezónu

  • Spravodajstvo
  • 15. júna 2009, 19:07
  • Autor:ip

Ľudová povesť hovorí, že minerálne pramene, a tým vlastne aj Kúpele Smrdáky, objavil pastier, ktorý si v zvláštne páchnucej vode vyliečil boľavé nohy. Povesť a účinky liečivých prameňov sa šírili po okolí a množstvo ľudí začalo prichádzať do tejto oblasti na Záhorí.

Dva týždne po Otvorení letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch, si túto zaujímavú tradíciu pripomenuli aj v Smrdákoch. Kúpele, v ktorých sa liečia kožné ochorenia, sú už viac ako päťdesiat rokov súčasťou (organizačnou zložkou, pozn. red.) piešťanských kúpeľov.
Dlhoročnou tradíciou Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny je v oboch mestách sprievod a požehnanie termálnych prameňov. Podobne ako v piešťanských kúpeľoch, i tu organizátori pripravili pre všetkých pestrý a zaujímavý program.
Pre Smrdáčanov začalo Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny svätou omšou. Po nej nasledoval slávnostný sprievod a požehnanie prameňov. Ľudia, ktorý sa sem prišli zabaviť, mohli obdivovať krásu niekoľkých veteránov alebo previesť sa na koči po Smrdákoch.
Šermiari a sokoliari predviedli svoje majstrovstvo a pre deti organizátori pripravili  bábkové divadlo. Piešťanci z Folklórneho súboru Slnečnica prichystali popoludnie plné ľudovej hudby a tancov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard