Maorskí bojovníci už tancujú za Modrovou

  • Spravodajstvo
  • 10. júna 2009, 09:57
  • Autor:pet

ZOO farma Nový Zéland za Modrovou má od soboty novú atrakciu. Skupina prvých desiatich tanečníkov z kmeňa Whanganui nesúca názov Te Ranga Tumua (Priekopníci) sa už na Slovensku udomácnila a začala návštevníkom predvádzať typický maorský folklór. Po prvýkrát predstavili divákom v sobotu večer svoj krátky program, do ktorého zapojili všetkých prizerajúcich sa.

Aj slovenskí muži sa tak naučili základné kroky maorského bojového tanca Haka zakončeného klasickou „pukanou" – teda vyplazeným jazykom a vypúlenými očami. „Na Slovensku sa cítime veľmi dobre a ďakujeme všetkým za milé prijatie. Chceme vám ukázať našu kultúru a zároveň túžime spoznať vašu," povedal v úvode vystúpenia manažér a tanečník skupiny Gerrard Albert.


Prvých desiatich členov súboru doplnia v priebehu dvoch týždňov ďalší a počas leta a jesene sa tak na ZOO farme Nový Zéland predstaví vždy 16 bojovníkov a bojovníčok. „Naši hostia budú počas prvých víkendov vystupovať vždy o 16. hodine, keď k nám chodí najviac ľudí," hovorí Miloš Minár, autor nápadu priviesť Maorov nad Modrovú. „Počas týždňa budú Maori pracovať na farme a spoznávať Slovensko. Naučia nás variť zázvorové pivo či pripravovať mäso v tradičných podzemných peciach."

 

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 17. júla. Tento deň je pamätným dňom Výročia deklarácie o zvrchovanosti SR. Meniny má Bohuslav.
  • 17.07.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 18. júla 2024
Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila