Zlato v súťaži Bezpečne na bicykli si odniesli Piešťanci

  • Spravodajstvo
  • 9. júna 2009, 16:44
  • Autor:Igor Paulech

Centrum voľného času Ahoj pripravilo pre deti zo štyroch základných škôl Trnavského samosprávneho kraja predpoludnie plné súťaží. Na Základnej škole Mojmírova v Piešťanoch sa uskutočnilo krajské kolo súťaže Bezpečne na bicykli 2009.

Školské ihrisko sa zmenilo na prekážkovú dráhu, na ktorej si zmerali svoje sily malí súťažiaci z okresov Piešťany, Hlohovec, Galanta a Senica.
Pripravené súťaže boli naozaj náročné. Chlapci a dievčatá museli preukázať svoje zručnosti pri jazde po prekážkovej dráhe, no museli zvládnuť aj teóriu. Žiaci zo základných škôl Trnavského kraja museli vedieť základné pravidlá cestnej premávky, poznať dopravné značky a správne riešiť modelové situácie na križovatkách. Poslednou, nemenej náročnou úlohou bolo rozpoznávanie závad a chýb na bicykloch.
V konečnom hodnotení bronzoví skončili žiaci z Hlohovca a striebro sa ušlo deťom z Jablonice. Na najvyššiu priečku sa postavili žiaci z Gymnázia Pierre de Coubertina v Piešťanoch.
„Víťaz postúpi na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v Bratislave.“ Týmito slovami a so želaním mnohých úspechov uzavrel celé predpoludnie riaditeľ Centra voľného času Peter Koštial.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava