Víťazstvo v bowlingu patrilo Izraelčanom

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 8. júna 2009, 09:45
  • Autor:

S oslavou výročia otvorenia Bowling centra Victoria sa spája medzinárodný turnaj OLKS v bowlingu O pohár primátora, ktorého sa zúčastňujú aj hlavy piešťanských družobných miest.

Tento rok sa konal v posledný májový piatok a v konkurencii družstiev z Maďarska, Ruska, Poľska, Česka, Izraela a Slovenska sa najviac darilo izraelskému tímu.
Viedol ho kapitán v bielej čiapočke – Ilan Porges, primátor družobného mesta Eilat. Jeho družstvo nahralo v dvoch kolách 1083 bodov. Na druhej priečke s počtom bodov 1067 sa umiestnili Česi z Luhačovíc, ktorí predviedli dynamickú a rýchlu hru. Ich jednotkou bol Tomáš Mejzlík, ktorý sa stal absolútnym víťazom turnaja so 187 bodmi.
Aj keď to najskôr vyzeralo, že prvenstvo mu vyfúkne izraelský kapitán, v záverečnom resumé ho Tomáš predbehol. Na treťom mieste sa umiestnili tajní favoriti majiteľov bowlingového centra – Rusi – Viktor Čalov, Andrej Džafarov, Alexander Cykov a Jevgenij Sidorenko. Tento rok sa v ich tabuľke objavil súčet bodov 1049.
Podujatie otváral Remo Cicutto, ale primátorov pohár víťazom odovzdávala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová. Šéfka našich úradníkov totiž bojovala na prvej dráhe spolu so svojimi kolegami Mariánom Ondrišíkom, Jánom Baranovičom a Ladislavom Ďuračkom. Išlo im to celkom dobre.
Posledná dráha zasa patrila ďalším Slovákom zo spoločnosti Seta Plus, kde si vynikajúco počínala najlepšia ženská hráčka Tatiana Schneidermanová. Po jej boku bodovali Marcel Nemšák, Ján Hotový aj Miroslav Mikuš. O dobrú náladu sa staral dídžej z Karaoke klubu Slovakia, ktorý púšťal do éteru hity zúčastnených krajín.

0 Shares

Najnovšie správy

V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia