Pesničky Kamila Fana zneli českou krčmou v Poľsku

  • Kultúra a spoločnosť
  • 8. júna 2009, 10:17
  • Autor:pet

Piešťanský poštár a tiež muzikant i pesničkár Kamil Fano má za sebou prvý koncert v susednom Poľsku.

Šancu zahrať pre návštevníkov Hospody u Švejka v meste Bielsko-Biala mu ponúkli jeho tamojší fanúšikovia, ktorí Fanovu tvorbu poznali doteraz len sprostredkovane z predávaných cédečiek. V posledný májový piatok sa tak v podzemných priestoroch krčmičky, zariadenej v českom štýle, ozývala poetická slovenčina Kamilových piesní.
„Hral som prevažne skladby z posledného vydaného albumu Grotesky a reakcie publika boli veľmi milé. Prekvapil ma najmä zrejme domáci zvyk, keď si diváci nechali odo mňa podpisovať pamätné kartičky, niečo také som na Slovensku nezažil," prezradil muzikant po koncerte.
Spokojný s predvedeným výkonom nášho pesničkára bol aj organizátor koncertu a predseda miestneho fanklubu Kamila Fana Marcin Lichawski: „Kamil sa nám postaral o veľmi príjemný večer a som odhodlaný zorganizovať koncerty aj v ďalších poľských mestách. Prvý z nich pripravíme zrejme už na jeseň."
Nuž, zdá sa, že pesničkár Kamil Fano zobral výzvu dobyť poľský trh naozaj vážne a prvý krok na tejto ceste sa mu vydaril.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava