Dve druhé miesta našich v rapid šachu

  • Šport / Ostatné športy
  • 8. júna 2009, 10:41
  • Autor:šg
Martin Cifra

Šachisti nezaháľajú ani po skončení dlhodobých súťaží. Rozbehli sa totiž jednodňové turnaje v rapid šachu, ktoré sa hrajú na sedem alebo deväť kôl. Každý hráč má na partiu 15 minút. Hráči ŠK Kúpele Piešťany sa zúčastnili na dvoch turnajoch.

V Šali obsadil v silnej konkurencii 72 hráčov výborné druhé miesto Peter Kundrík, ktorý získal z deviatich partií 7,5 boda. Len o pol boda menej mal na svojom konte ďalší Piešťanec Peter Ábel, ktorému patrila štvrtá priečka. Z mladých hráčov ŠK Kúpele sa darilo Adriánovi Manákovi, ktorý uhral šesť bodov a v kategórii do 16 rokov sa tešila z prvenstva ďalšia nádej piešťanského šachu – Denis Nemšák. Ten nahral 4,5 bodu.
Piešťancom sa darilo aj na šachovniciach v zahraniční. Na turnaji v rakúskom Klosterneuburgu, ktorý sa hral pri príležitosti 90. výročia založenia tohto klubu z predmestia Viedne, obsadil Peter Ábel druhú priečku. Najúspešnejším spomedzi 54 hráčov bol medzinárodný veľmajster Valeri Beim z Viedne, ktorý uhral zo siedmich partií 6,5 boda. Ábel mal na konte o bod menej, rovnako ako ďalší traja šachisti. Bol medzi nimi aj Peter Kundrík, ktorý obsadil štvrtú priečku. Z ďalších šachistov Kúpeľov nahrali Michal Masár a Anton Mihálik po štyri body a Ľubomír Nedorost mal na konte tri.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela