Mraky sa rozostúpili pred krásou veteránov

  • Spravodajstvo
  • 5. júna 2009, 11:41
  • Autor:Dusíková Viera

Aktualizované
Po prvýkrát sa u nás Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ellegance konali v termíne, ktorý nebol je zhodný s Otvorením letnej kúpeľnej sezóny. Organizátori pripravili bohatý program plný stretnutí so staručkými veteránmi od štvrtka 4. júna až do soboty 6. júna.

Vo štvrtok sa veteranisti zišli v múzeu v Moravanoch a podvečer zamierili do centra Piešťan. V piatok sa automobily, vyrobené do roku 1918 poberali cez Trebatice do Vrbového naspäť do Piešťan a autá novšej výroby (od roku 1910) išli  aj do Nového Mesta nad Váhom. Obe kategórie sa popoludní stretli v Piešťanoch pred Jazz Art Gallery.


 Druhý súťažný deň, v sobotu bola na programe jazda pravidelnosti na Kúpeľnom ostrove.  Vyvrcholením bola večerná prehliadka krásy – Concours d´ellegance pred hotelom Thermia Palace. O pol deviatej  večer sa však obloha zatiahla hustými mrakmi a už-už to vyzeralo, že z najlákavejšieho bonbónika podujatia, ktoré organizoval piešťanský Veteran car club nebude nič. Dážď však trval iba chvíľu a mraky sa rozostúpili. To už na červené otáčavé mólo prichádzalo prvé vozidlo so svojou posádkou…Viac ako dve hodiny trvala prehliadka krásnych staručkých veteránov. Ľudia si ich fotografovali, zhotovovali videozáznamy a na konci tlieskali oceneným posádkam. Ceny rozdával generálny riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz aj primátor mesta Remo Cicutto spolu s hlavným organizátorom – Jánom Horňákom. Pri poslednom víťazovi tohtoročnej Concours d´ellegance opäť začalo pršať.  A  sľubovaný ohňostroj ožiaril nočnú oblohu z ktorej okrem farebných svetlíc padali na zem aj dažďové kvapky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 04.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Materskej škole na Detvianskej ulici v Piešťanoch sa opäť konala dopravná súťaž s názvom Predškoláčik - dopraváčik. Siedmeho ročníka…
  • 04.06.2023, 22:23
  • Školy / Piešťany
streda, 7. júna 2023
Meniny má Róbert, zajtra Medard