Mraky sa rozostúpili pred krásou veteránov

  • Spravodajstvo
  • 5. júna 2009, 11:41
  • Autor:Dusíková Viera
Martin Cifra

Aktualizované
Po prvýkrát sa u nás Piešťanské zlaté stuhy – Concours d´ellegance konali v termíne, ktorý nebol je zhodný s Otvorením letnej kúpeľnej sezóny. Organizátori pripravili bohatý program plný stretnutí so staručkými veteránmi od štvrtka 4. júna až do soboty 6. júna.

Vo štvrtok sa veteranisti zišli v múzeu v Moravanoch a podvečer zamierili do centra Piešťan. V piatok sa automobily, vyrobené do roku 1918 poberali cez Trebatice do Vrbového naspäť do Piešťan a autá novšej výroby (od roku 1910) išli  aj do Nového Mesta nad Váhom. Obe kategórie sa popoludní stretli v Piešťanoch pred Jazz Art Gallery.


 Druhý súťažný deň, v sobotu bola na programe jazda pravidelnosti na Kúpeľnom ostrove.  Vyvrcholením bola večerná prehliadka krásy – Concours d´ellegance pred hotelom Thermia Palace. O pol deviatej  večer sa však obloha zatiahla hustými mrakmi a už-už to vyzeralo, že z najlákavejšieho bonbónika podujatia, ktoré organizoval piešťanský Veteran car club nebude nič. Dážď však trval iba chvíľu a mraky sa rozostúpili. To už na červené otáčavé mólo prichádzalo prvé vozidlo so svojou posádkou…Viac ako dve hodiny trvala prehliadka krásnych staručkých veteránov. Ľudia si ich fotografovali, zhotovovali videozáznamy a na konci tlieskali oceneným posádkam. Ceny rozdával generálny riaditeľ kúpeľov Klaus Pilz aj primátor mesta Remo Cicutto spolu s hlavným organizátorom – Jánom Horňákom. Pri poslednom víťazovi tohtoročnej Concours d´ellegance opäť začalo pršať.  A  sľubovaný ohňostroj ožiaril nočnú oblohu z ktorej okrem farebných svetlíc padali na zem aj dažďové kvapky.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália