Maorov privítali Modrovčania chlebom a soľou

  • Spravodajstvo
  • 4. júna 2009, 09:22
  • Autor:Michal Petruška
Martin Cifra

Skupina prvých desiatich Maorov z Nového Zélandu je od utorka večera na farme Nový Zéland za Modrovou. Prvých šiestich členov folklórneho súboru s názvom Te Ranga Tumua (Priekopníci), ktorí by mali na farme predvádzať maorský folklór a farmárčiť, priletelo na letisko vo Viedni.

 Na farme ich potom privítali chlebom a soľou členky súboru Modrovanky – Krojovanky a starosta obce Modrová Marián Lacko. Majitelia farmy Nový Zéland Bernardína Jedličková a Marián Minár  uvítali novozélandských domorodcov slovami „Vitajte na Novom Zélande na Slovensku“. Skupina ďalších štyroch domorodcov pricestovala na Slovensku v noci.


„Vystúpenia budú najmä počas víkendov, v soboty a nedele. Počas týždňa uvidia ľudia našich hostí pri práci či výrobe suvenírov z dreva. Naučia nás tiež variť zázvorové pivo či pripravovať mäso v ich tradičných podzemných peciach,“ hovorí Miloš Minár, autor nápadu priviesť Maorov nad Modrovú.
Maori z kmeňa Whanganui plánujú stráviť na farme Nový Zéland celé leto a jeseň. Celkovo by sa malo na nej vystriedať až 20 bojovníkov a bojovníčok skupiny Te Ranga Tumua. Návštevníkom farmy budú predvádzať typický maorský folklór, jedlá a tiež spôsob starostlivosti o zvieratá, ktoré na netradičnej farme žijú.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 7. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita