Cibulková je v Paríži v semifinále!

  • Šport / Tenis
  • 2. júna 2009, 18:12
  • Autor:šg/ip

PARÍŽ – Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková sa v utorok prebojovala do semifinále dvojhry na grandslamovom turnaji v Paríži. Dvadsaťročná odchovankyňa piešťanského tenisu zdolala Rusku Mariu Šarapovovú 6:0, 6:2. Deň po famóznom víťazstve nad Mariou Šarapovovou sme sa telefonicky spojili s Dominikou Cibulkovou, aby nám zodpovedala niekoľko krátkych otázok.

Nechýbalo veľa a Ruska by odišla z kurtu s dvoma „kánármi“, pretože v druhom sete mala Dominika za stavu 5:0 jeden mečbal. Šarapovová však získala nielen čestnú hru, asle pridala aj ďalšiu a pri Cibulkovej podaní mala výhodu.
Dominika však hru i celý zápas doviedla do víťazného konca. V semifinále sa Cibulková stretne s turnajovou jednotkou, Ruskou Dinarou Safinovou.
Dominika, aké boli Vaše bezprostredné pocity, keď sa súboj skončil a víťazstvo Vám zabezpečilo účasť v semifinále?
Bolo to niečo krásne a pre tieto pocity hrám tenis.
Z odstupom jedného dňa, ako vnímate Vašu hru a výkon bývalej svetovej jednotky Marie Šarapovovej?
Nemyslím, si že by ma súperka niečím zaskočila. Tréner (Vladimír Pláteník, pozn. red.) ma veľmi dobre takticky pripravil a ja som to iba zrealizovala na kurte. Celý zápas vyšiel podľa našich predstáv.
V čom spočívala taktika proti Šarapovovej?
Na začiatok udržať tie jej „bomby“ ktoré dávala,  potom ju rozbehať a samozrejme udržať počet nevynútených chýb na minime. To sa  mi podarilo. Dobre som returnovala, servis mi však trošku nevychádzal. Na zajtrajší zápas musím viac zatrénovať a samozrejme sa viac snažiť.
Šarapovovej ste v prvom sete uštedrili „kanára“, ako sa to následne prejavilo na jej hre?
Stále snažila, ale tým, že som ju ďalej nepustila, bola na kurte bezradná. Následne sa snažila moc ísť do toho a je možné že preto robila tie nevynútené chyby.
Tento súboj sa takmer skončil dvakrát 6:0 vo Váš prospech.
Určite mi to napadlo. Síce som premrhala túto šancu, ale potom som už nad tým nerozmýšľala a koncentrovala som sa na nasledujúce loptičky.
Čo Vás čaká v najbližších hodinách?
Teraz mám povinnosti, ale čaká ma aj tréning, pôjdem na masáž a zajtra spomínaný zápas.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 21. februára. Tento deň je Medzinárodným dňom turistických sprievodcov a Medzinárodným dňom materského jazyka. Meniny má Eleonóra.
  • 21.02.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 21. februára 2024
Meniny má Eleonóra, zajtra Etela