Vodárenská: Koniec boja o pozemky

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 31. mája 2009, 10:15
  • Autor:Karol Belas
Martin Cifra

Obyvatelia Vodárenskej ulice prehrali svoj nerovný zápas o pozemky s mestskou byrokraciou (PT informoval o tejto záležitosti v minulých číslach). Jediný, kto nepodľahol nátlaku zo strany mesta a odmietol „odkúpiť“ si svoj pozemok za 5-násobok jeho účtovnej hodnoty či 2,5-násobok reálnej ceny, a ani ho nezobral do prenájmu za 70-násobok pôvodného nájomného, je Milan Vrábel.

Posunul oplotenie o 8,5 metra bližšie k domu a uvoľnil tak spornú parcelu. Teraz je na ťahu mesto. Uvidíme, ako s plochou vo výmere 75 m2 naloží a ako ju bude udržiavať. Nemá na ňu totiž žiadny prístup, pretože všade naokolo sú súkromné pozemky. Na tomto príklade sa ukázalo, do akých absurdných situácií nás môže doviesť nedostatok zdravého rozumu či porozumenia pri posudzovaní záujmov obyčajného občana.
P.S. Celá záležitosť má však aj jeden pozitívny moment. Obyvatelia Vodárenskej ulice určite nebudú patriť k tým, ktorí budú chýbať na budúcich komunálnych voľbách. Po svojich skúsenostiach s mestskou samosprávou im totiž nebude jedno, kto bude stáť na čele mesta a kto bude zastupovať ich záujmy v mestskom zastupiteľstve.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 4. októbra 2022
Meniny má František, zajtra Viera