Trajanská bikrosová dráha opäť ožila

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 31. mája 2009, 10:20
  • Autor:Adriana Drahovská

Trajanská bikrosová dráha opäť ožila deťmi. Ešte pred oficiálnym otvorením svojej sezóny dostala novú hlinu a pracovníci Služieb mesta Piešťany na nej upravili jamy a zákruty. Na dráhe sa môžu vyblázniť bicykloví nadšenci bez rozdielu veku, okrem nich tu ale každú sobotu už piaty rok trénujú mladí bikrosári.

Krúžok funguje v rámci programu Prevenciou proti represii v spolupráci s mestskou políciou a vedie ho Andrej Cimbalík. Jedinou podmienkou prijatia je vlastný bicykel. Členovia majú k dispozícii celointegrálne prilby a chrániče. „Deti na našom najväčšom sídlisku sa často len tak poflakujú a nemajú čo robiť, preto sme sa rozhodli tým, ktorí budú mať záujem, ponúknuť aktívne trávenie času a organizovaný tréning," hovorí A. Cimbalík.
Krúžok prijíma nových záujemcov priebežne a každoročne sa v ňom zíde dvadsať až tridsať členov, nielen zo sídliska. Podľa Cimbalíka tréning na dráhe pomáha najmä menším deťom lepšie ovládať bicykel a sú potom istejší aj pri jazdení po uliciach. V bikrosovom krúžku trénuje aj vicemajster Slovenska 11-ročný Piešťanec Filip Zeman, ktorý minulý rok skončil tretí v slovenskom pohári BMX.

0 Shares

Najnovšie správy

Červený kamión rozžiarený tisíckami svetielok, vianoční škriatkovia a Santa Claus. Takáto paráda zavítala do centra Piešťan v sobotu 3. decembra.…
  • 30.11.2022, 09:37
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Jedinečnú príležitosť stretnúť v uliciach anjela ponúkajú počas čarovného predvianočného obdobia Piešťany. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany podporila projekt,…
  • 30.11.2022, 09:54
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
streda, 30. novembra 2022
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund