Piešťanské trio s piatimi medailami

  • Kanoistika / Šport
  • 31. mája 2009, 11:08
  • Autor:Štefan Gregorička

SZEGED – Známe maďarské stredisko vodných športov, na ktorom boli vlani majstrovstvá sveta v kanoistike, privítalo na úvod novej sezóny veslárov zo Slovenska, Srbska, Chorvátska a Maďarska na 26. ročníku Memoriálu Dr. Simádyho. Súčasťou početnej slovenskej výpravy na pretekoch boli aj traja veslári VK Sĺňava Piešťany, juniori Matej Šmída a Daniel Kraic a senior Maroš Sloboda.

„Memoriál Dr. Simádyho je každoročne prvými kontrolnými pretekmi pre domácu veslársku reprezentáciu. Okrem domácich a slovenských klubov z Bratislavy a Piešťan sa na memoriáli zúčastnili aj športovci z chorvátskych a srbských klubov," povedal nám vedúci piešťanskej trojčlennej minivýpravy Ján Kraic. Slováci si priviezli zo Szegedu tucet medailí, z toho piešťanské trio päť – všetky v pretekoch skifov.
V sobotu skončil Maroš Sloboda medzi mužmi druhý a junior Daniel Kraic vo svojej kategórii tretí. „V nedeľu bola naša bilancia ešte lepšia, pretože Maroš Sloboda a Daniel Kraic vyhrali vo svojej kategórii skif a Matej Šmída skončil medzi juniormi hneď za Danom na druhom mieste," pochválil sa nám Ján Kraic.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána