Na úvod cenná remíza a vysoká prehra pólistov KVP

  • Vodné pólo / Šport
  • 31. mája 2009, 11:00
  • Autor:Štefan Gregorička

VRÚTKY – Úvodnými zápasmi sa vo Vrútkach začal nový ročník prvej ligy mužov vo vodnom póle. V tejto sezóne v nej hrajú mužstvá Komárna, Vrútok, rezervy extraligovej Slávie UK Bratislava a KVP Kúpele Piešťany. Liga sa hrá turnajovým spôsobom, pričom každé mužstvo usporiada jeden turnaj. Víťaz bude hrať baráž o postup do extraligy s posledným mužstvom z najvyššej súťaže.

Vo Vrútkach odohrali zverenci trénera JánaAdamkoviča dva zápasy. So Spartakom Komárno remizovali 10:10 a domácemu VKP Vrútky podľahli 4:12. Zápas so Sláviou UK „B" odložili na náhradný termín. Ďalší turnaj zorganizujú 6. a 7. júna na Eve Piešťanci. V súboji s minuloročným účastníkom extraligy odohrali Piešťanci vyrovnanú partiu. Až do 22. min stále viedli a súper len doťahoval ich vedenie. V rozpätí od 22. do 24. min však hráči Komárna sériou troch gólov otočili na 8:6 vo svoj prospech.
Hráči Kúpeľov sa však nevzdávali a vďaka gólom Kolára, Petričeviča a Žáka otočili na 9:8. Hráčom Komárna sa podarilo znova vyrovnať, ale v 29. min zvýšil Polák na 10:9. tento stav vydržal len necelú minútu, pretože Komárnu sa podarilo vyrovnať na konečných 10:10. Mužstvo podržal brankár Chlpek, ktorý zlikvidoval niekoľko vyložených šancí súpera. Góly Piešťan: Polák 4, Petri-čevič 3, Žák 2 a Kolár.
V súboji s domácimi Vrútkami vyhrali Piešťanci prvú štvrtinu 2:1, ale vo zvyšných troch už dominovali domáci hráči, ktorí prevýšili súpera hlavne po plaveckej stránke a väčšinu gólov dali z rýchlych protiútokov. Góly Kúpeľov: Stančík, R. Berlanský, Petričevič a Donoval.
Zostava KVP Kúpele: Chlpek – Stančík, Polák, Vlachynský, R. Berlanský, Tatara, Žák, M. Berlanský, Petričevič, Kolár, Donoval.Na okraj úvodného turnaja nám brankár Róbert Chlpek povedal: „Z dôvodu zatvorenia kúpaliska Eva sme trénovali len dvakrát týždenne, aj to v bazéne Vojenského kúpeľného ústavu, ktorý svojimi rozmermi určite nie je adekvátnou náhradou za bazén na Eve. Nemôžeme tu trénovať loptovú techniku ani herné kombinácie. To nám potom chýba v zápasoch."

0 Shares

Najnovšie správy

Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila