Lacko vyhral challenger vo Fergane

• Šport / Tenis
  • 31. mája 2009, 11:02
  • Autor:Štefan Gregorička

Tenista TK Kúpele Piešťany Lukáš Lacko pokračuje v tomto roku vo výbornej sérii. Po aprílových dvoch prvenstvách na desaťtisícových turnajoch v Rusku sa stal hráčom mesiaca ITF.

V máji sa zatiaľ predstavil na dvoch challengerových turnajoch. V juhokórejskom Busane sa dostal v dvojhre do štvrťfinále a v uzbeckej Fergane turnaj vyhral.
Na turnaji v Busane, dotovanom 75-tisíc dolármi, vyhral Lacko v dvojhre nad domácim Chom 6:2, 6:4 a Švajčiarom Chindinellim 6:4, 6:4. Vo štvrťfinále nestačil na tretieho nasadeného Nemca Mayera, ktorému podľahol 2:6, 3:6. Vo štvorhre si Lacko s Juhokórejčanom Sun Junom poradili s kórejským párom bratov Kimovcov 7:5, 6:3, no potom podľahli Ratiwanovcom z Thajska, ktorí napokon turnaj vyhrali, 2:6, 2:6.
Vo Fergane si tenisti rozdelili 35 tisíc dolárov. Lukáš si vďaka prvenstvu v dvojhre odniesol z tejto sumy najväčšiu čiastku. V prvom kole zdolal Slováka Mareka Semjana, 4:6, 6:1, 7:5, potom Klaasena z Juhoafrickej republiky 6:7, 6:2, 6:3, vo štvrťfinále najvyššie nasadeného Udomchokeho z Thajska 6:1, 6:1 a v semifinále štvrtého nasadeného Marčenka z Ukrajiny 6:2, 5:7, 6:1. Vo finále sa Lacko stretol s manželom bývalej slovenskej reprezentantky, Bratislavčanky Jarmily Gajdošovej, Austrálčanom Grothom. Lukáš ho zdolal 4:6, 7:5, 7:6. Vo štvorhre sa spolu s Rusom Kravčukom prebojoval do štvrťfinále, no tam podľahli rusko-kazašskej dvojici Čechov, Kerdjuk 7:6, 4:6, 5:10.