Kanoista Matej Rusnák vo finále SP

• 31. mája 2009, 10:58
  • Autor:Štefan Gregorička

POZNAŇ – V poľskej Poznani bolo počas víkendu druhé kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. V slovenskej výprave boli aj traja odchovanci piešťanskej kanoistiky, Matej Rusnák a súrodenci Marcela a Róbert Erbanovci.

Kým Róbert a Matej súťažili o body do Svetového pohára na pretekárskej trati, Marcela sa v premiére predstavila v úlohe reprezentačnej trénerky slovenského výberu do 23 rokov.
Práve jeden z jej štyroch zverencov, 21-ročný Matej Rusnák, sa postaral o príjemné prekvapenie, keď v kanoe jednotlivcov skončil v oboch svojich vystúpeniach medzi elitou. V pretekoch na 1000 metrov prekvapujúco postúpil do deväťčlenného finále a v ňom napokon obsadil ôsmu priečku. Pre nádejného odchovanca piešťanskej kanoistiky je to v seniorskej kategórii doteraz najväčší úspech. V nedeľu si svoje umiestnenie ešte vylepšil, keď na päťkilometrovej trati skončil spomedzi 13 singelkanoistov na výbornom šiestom mieste.
Ďalším Piešťancom, ktorý súťažil v Poznani, bol nestarnúci 37-ročný Róbert Erban. Ten sa predstavil spolu s Andrejom Wiebauerom v kajaku dvojíc na 500 a 1000 m a individuálne si zasúťažil v K1 na päť kilometrov. Ani na jednej trati sa mu však nepodarilo prebojovať do finále. V K2 skončil spolu s Wiebauerom na „päťstovke" i „tisícke" na celkovom 15. mieste a v singelkajaku na päť kilometrov dopádloval sedemnásty. Zo slovenskej výpravy sa v tomto kole najviac darilo kajakárkam Ivane Kmeťovej s Martinou Kohlovou, ktoré obsadili v K2 na tisíc metrov výborné druhé miesto a na polovičnej trati skončili štvrté.