Doma zostalo jedno prvenstvo

  • Šport / Tenis
  • 31. mája 2009, 11:10
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Na minulotýždňovom 16. ročníku tenisového turnaja série TE Junior Tour do 14 rokov – PPS Piešťanský pohár – sa predstavilo po prvý raz až 64 chlapcov a rovnaký počet dievčat z 18 štátov. Česť slovenských farieb zachraňovala Petra Uberalová, ktorá bez straty setu obhájila prvenstvo v dvojhre.

Okrem nej sa zo slovenských reprezentantov prebojovali do finále len Frisová s Jabloňovskou vo štvorhre. V dvojhre sa z chlapcov dostal Matej Maruščák do štvrťfinále, no tam prehral s Čechom Routom. Z dievčat postúpila medzi osem najlepších aj Marta Šramková, ale v boji o semifinále zostala na rakete Chorvátky Vlahiničovej. Piešťanský tenis mal v hlavnej súťaži až deväť hráčov. V súťaži chlapcov sa z pätice našich nedostal cez prvé kolo ani jeden. Marek Vido
prehral s Lotyšom Ozelisom, Matej Vido s Britom Pearcem, Lukáš Bedřich s Čechom Hovorkom, Patrik Cvik s Bambrigdem z V. Británie a Matúš Belanec so Slovákom Markom. V súťaži dievčat bolo prvé kolo konečnou pre Petru Šimovú a Klaudiu Ponechalovú. Prvá prehrala s Rumunkou Barovou a druhá s Češkou Dvořákovlou. Claudia Oravcová síce zdolala Slovenku Houbovú, no potom stroskotala na Belgičanke Benoitovej. Najďalej sa z hráčok Kúpeľov dostala Monika Staníková, ktorá po výhrach nad Slovenkou Krajčovičovou 6:1, 6:2 a Rumunkou Bercaruovou 7:5, 6:2 podľahla v treťom kole Rakúšanke Haasovej 4:6, 1:6.
Finálové výsledky – dvojhra: Uberalová (SR) – Jonasová (Maďarsko) 6:2, 6:0, Alcaraz (Španielsko) – Routa (Česko) 4:6, 7:6, 6:4, štvorhry: Rutarová, Zambochová (Česko) – Frisová, Jabloňovská (SR) 6:4, 4:6, 11:9, Bambridge, Hoyt – Pearce, Edmund (všetci V. Británia) 4:6, 6:1, 10:7.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila