Bez brankárky a s vysokými prehrami

• Vodné pólo / Šport
  • 31. mája 2009, 11:12
  • Autor:Ludvík Kubán

BRATISLAVA – Prvá liga vo vodnom póle žien pokračovala šiestym turnajom v Bratislave. Pólistky KVP Kúpele Piešťany pricestovali na turnaj bez brankárky Adamčákovej, ktorá ostala doma zo zdravotných dôvodov. Jej neprítomnosť sa odzrkadlila aj na dosiahnutých výsledkoch.

Piešťanky ani v šiestom turnaji nebodovali, navyše všetky zápasy vysoko prehrali – s Topoľčanmi 8:30, Sláviou UK Bratislava 2:15 a s Vrútkami 6:27. V úvodnom zápase s Topvarom Topoľčany bolo všetko jasné už po prvej štvrtine – Piešťanky ju prehrali 1:7. Ďalšia bola tiež bohatá na góly, no tentoraz skončila len 6:5 v prospech Topoľčian.
Vo zvyšných dvoch si hráčky z mesta piva schuti zastrieľali. Góly Kúpeľov: Kubánová 5, Lazarová, Masariková a Svetková po 1. V súboji s bratislavskými vysokoškoláčkami držali Piešťanky krok len v úvodnej štvrtine, ktorú prehrali 1:2. Potom už dominovali vysokoškoláčky. Za Kúpele skórovali Kubánová a Fidlerová. Zápas s majstrom z Vrútok mal od úvodných minút jasného favorita, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch štvrtín – 1:7, 3:6, 0:9 a 2:5.
Góly Piešťan: Lazarová 3, Julínyová 2, Kubánová 1. Zostava KVP Kúpele: Filová – Lazarová, Kubánová, Julínyová, Masariková, Fidlerová, Vavrová, Prišticová, Svetková, Čuridlová.