Nedostali sme Oskara, ale výročnú cenu

  • Spravodajstvo
  • 29. mája 2009, 09:38
  • Autor:red

Oskara bez bariér 2008 si na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa konalo v stredu v bratislavskej Inchebe, tentoraz odnieslo Partizánske. Pri príležitosti piateho výročia súťaže však Združenie miest a obcí Slovenska udelilo Piešťanom výročnú cenu.

Do prihlášky na súťaž pracovníci referátu sociálnych vecí mesta uviedli všetky aktivity pre hendikepovaných občanov, ktoré prebehli počas minulého roka. Okrem nových autobusov a dotácie ich prevádzky to boli aj bezbariérové chodníky a priechody, ktoré pribudli na Hollého, Vážskej, Sasinkovej, Winterovej, Vrbovskej ulici a Nábreží Ivana Krasku či prístup do budovy daňového úradu.
Mesto tiež podporilo organizácie a projekty pre zdravotne postihnutých, participovalo na benefičných podujatiach ako Na kolesách proti rakovine, umožnilo a spolupodieľalo sa na kultúrnych a spoločenských akciách pre hendikepovaných, napríklad Bezbariérové korzo, Deň pre deti so zdravotným postihnutím či Vianočné posedenie pre dôchodcov.
Do zoznamu zaradili aj cenu primátora pre aktivistku Ligy proti rakovine Irenu Michnovú, činnosť útulku pre bezdomovcov, zariadení opatrovateľskej služby, denných centier a tiež služieb pre seniorov.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Margaréta, zajtra Dobroslava