Bazén v Nižnej opravovať nebudú

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 29. mája 2009, 10:23
  • Autor:Štefan Gregorička
Martin Cifra

NIŽNÁ – Minulotýždňové horúčavy i blížiace leto nastolili otázku, kde sa počas sparných dní dá v našom regióne ovlažiť. Okrem piešťanskej Evy, ktorá by už v lete bez iniciatívy zopár nadšencov tiež nefungovala, v okolí niet regulárneho bazéna.

Tí, čo bývajú neďaleko vodných tokov a jazier, sú na tom pomerne dobre. No čo tí ostatní? Situácia s bazénmi v našom okrese je priam katastrofálna. Pohľad na zdevastované priestory bývalých prezliekární a sociálok a popraskané múry bazéna bez vody v Nižnej naznačuje, že sa tu už dávno nekúpalo. „Je to pravda. Bazén bol síce postavený pred zhruba štyrmi desaťročiami a fungoval iba počas letných mesiacov, no už asi dvadsať rokov je bez vody," povedal nám starosta Nižnej Jozef Mikuš.
Peniaze na opätovné sfunkčnenie bazéna sa v dnešnej dobe len ťažko nájdu. „Bolo by to aj neekonomické. Náklady na rekonštrukciu by boli veľké a návratnosť investície pri dnešných cenách vody žiadna. Ak by sme chceli ušetriť, museli by sme znížiť dno na hĺbku 1,5 metra a mať vlastný zdroj vody.
Teda dať navŕtať studňu. Z hygienického hľadiska by bolo zasa potrebné zabezpečiť filtráciu vody v bazéne. To by bolo finančne veľmi náročné. Kde na to vziať, keď sme malá obec s vyše 530 obyvateľmi a peniaze z európskych fondov na opravu nedostaneme. Bazén by mohol slúžiť aspoň hasičom ako nádrž na vodu, no najprv by ho niekto musel dať opraviť, aby voda nepretekala," dodal J. Mikuš.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
sobota, 8. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita