Rakovickú knižnicu otváral Braňo Jobus

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 26. mája 2009, 13:42
  • Autor:Viera Dusíková
Martin Cifra

V Rakoviciach sa môžu od piatka 15. mája pochváliť novučičkou knižnicou, prerobenou zo skladu uhlia a nepotrebného haraburdia. Pekné veľké priestory lemujú police s knihami, ale na svoje si prídu aj študenti a žiaci, ktorí chcú pracovať na počítači s internetom.

Knižnicu otvoril starosta obce Dušan Daloš spolu s riaditeľkou základnej a materskej školy Beátou Kapičákovou. Obaja nezabudli zdôrazniť, že týmto počinom spojili obecnú knižnicu so školskou.
Chýba v nej už len niekoľko vyšších políc s odbornou literatúrou z učiteľskej knižnice. Stánok s asi šesťtisíc titulmi vybudovali za 15-tisíc eur z prostriedkov obce, školy a projektu Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc.
Počas slávnostného otvorenia sa rakovické deti porozprávali s vrbovským rozprávkarom Braňom Jobusom. Ten im prezradil tajomstvo svojho úspechu v tvorbe piesní i rozprávok.
„Ak chcete niečo veľmi dokázať, potom sa vám to podarí. Len tomu musíte veriť a niečo pre to urobiť," radil Braňo školákom. On sám má na svojom konte niekoľko úspešných cédečiek skupiny Karpatské Chrbáty a Abusus. K dvom knižkám mu pribudla ďalšia – rozprávková.
O krátky čas uzrie svetlo sveta voľné pokračovanie Láskavých rozprávok. Autor knihu napísal v rekordnom čase jeden mesiac. „Začal som ju písať na Ježiška a skončil na Valentína. To preto, že mám rád výnimočné dátumy," vysvetlil Braňo Jobus.
O kultúrny program sa posta-rali miestni školáci. Darček v podobe zaujímavých kníh do novej knižnice odovzdala Beáte Kapičákovej riaditeľka Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave, Lívia Koleková.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František