Borovienka vydala dvanáste cédečko

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 26. mája 2009, 10:50
  • Autor:šg

KRAKOVANY – Vlani oslávila ľudová kapela Borovienka z Lančára pätnáste výročie svojej existencie. Jubileum si kapela pripomenula už v novom zložení, preto sa kapelník Štefan Slabý rozhodol vydať pri tejto príležitosti nové cédečko s názvom Moja milá neverí.

Jeho nahrávanie a výroba však trvala trocha dlhšie, než sa čakalo, preto ho slávnostne uviedli do života až začiatkom mája.
Na novom CD-nosiči je 15 skladieb, ktoré trvajú od dvoch do piatich minút. „Z pôvodnej kapely som už zostal iba ja, Braňo Galbavý a Mišo Sedlák. Napriek doplneniu kapely o Jozefa Žaža, Ľuboša Perenčaya, Andreja Vanča a Erika Zameca sme si netrúfali vydať nový album bez pomoci ďalších hudobníkov.
Preto nám pri nahrávaní niektorých pesničiek pomohli hostia: speváčka Miriam Klimentová, cimbalistka Maja Mizeráková, gitarista Peter Šíma, na klávesy si zahral Martin Valášek, na husle Peter Obuch, na pozaunu Ľubo Majžiš a na basu Paľo Kvak.
Na slávnostnú prezentáciu do krakovianskeho kultúrneho domu sme si tiež pozvali niektorých ďalších hostí. Okrem speváčky Heleny Vrtichovej, ktorá s nami spolupracuje už dlhé roky, to bola aj ďalšia speváčka Kristína Šedivá z Trenčína a známa kapela Slniečko.
Jej šéf Peter Remiš nám spolu so starostom Krakovian Vladimírom Mihálikom nové cédečko aj slávnostne poliali šampanským, aby sa mu darilo," hovorí šéf Borovienky Štefan Slabý.
V poradí dvanáste cédečko sa nám zdalo trochu iné než tie predchádzajúce. „Náš repertoár sme rozšírili o populárne piesne a obsadenie kapely je širšie i pestrejšie o niektoré nástroje. Napríklad o cimbal a klarinet. Tým získal náš hudobný prejav na väčšej farebnosti," vysvetlil nám harmonikár Borovienky Michal Sedlák.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 04.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Materskej škole na Detvianskej ulici v Piešťanoch sa opäť konala dopravná súťaž s názvom Predškoláčik - dopraváčik. Siedmeho ročníka…
  • 04.06.2023, 22:23
  • Školy / Piešťany
streda, 7. júna 2023
Meniny má Róbert, zajtra Medard