„Župné“ striebro pre stredoškolákov z Piešťan

• Šport / Hádzaná
  • 19. mája 2009, 19:37
  • Autor:Lukáš Smiešny

HRNČIAROVCE – Družstvo hádzanárov zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb (SOŠOaS) Piešťany obsadilo na župnej olympiáde v Trnave-Hrnčiarovciach spomedzi šiestich družstiev z Trnavského kraja a župy Györ z Maďarska pekné druhé miesto.

V skupine zdolali zverenci trénera Jozefa Grňa SPŠ Trnava 17:13 a nad Galantou vyhrali 22:14. V semifinále sa stretli s hádzanármi z Györu. Hoci nad nimi viedli v druhom polčase už o osem gólov, súper zlepšenou hru dotiahol tri minúty pred koncom na 16:17.
Hráči SOŠOaS však napokon vyhrali 18:17 a postúpili do finále. V ňom sa stretli so SOŠE Trnava. Najväčším problémom pre Piešťancov bol dobre chytajúci trnavský brankár, ktorý im zmaril väčšinu streleckých pokusov.
Aj vďaka tomu napokon finále vyhrali Trnavčania 12:10 a získali pohár za prvé miesto. Hráči SOŠOaS skončili na druhom mieste. Do Piešťan však putovala cena pre najlepšieho strelca celého župného turnaja, stal sa ním s 27 gólmi Peter Fedora.
O druhé miesto sa pričinili títo hráči – stoja zľava: Michal Kopaj, Vilo Mladý, Martin Paulík, Peter Fedora, Dominik Šebest a Denis Vlado. V podrepe zľava: Mário Belan, Dávid Hauser, Peter Hagara a Tomáš Brezák.