Zhotovia si tu šúpolienku aj náhrdelník

  • Spravodajstvo
  • 19. mája 2009, 14:17
  • Autor:vd

V piatok popoludní otvorila mladá mamička Iveta Božiková zaujímavé voľno-časové centrum pre všetkých tvorivých ľudí so záujmom o umenie.

Jej Stella centrum aktivít sa nachádza na Námestí Slobody v najvyššom poschodí domu číslo desať. Na balkónoch v piatok viseli balóniky, dom sa začal napĺňať hosťami a dnu vládla pohoda, znásobená úsmevom mladej hostiteľky.


Táto dáma pripravila pre dospelých i mládež kurzy manuálnej zručnosti v práci s hlinou, kožou, vlnou, papierom, kvetmi, šúpolím, drôtom aj inými materiálmi. „Tvorivé kurzy budú viesť skúsení lektori.Ale máme tu aj ponuku pre rodičov, ktorí nevedia, čo so svojimi ratolesťami počas letných prázdnin. Pre ne máme pripravené týždenné denné tábory zamerané na rozvíjanie manuálnych zručností. Deti vo veku od osem do dvanásť rokov sem prídu a vyberú si, s akými materiálmi chcú pracovať. Keď ich to omrzí, môžu sa pohrať v herni s hračkami a potom sa opäť môžu vrátiť k začatej činnosti,“ informoval nás majiteľka Iveta Božiková. Vlastnoručne zhotovený šperk, namaľovaná hodvábna šatka, plstené vrecúško na mobilný telefón, vyšívaný obrúsok alebo upletený košík z prútia – to je len časť výrobkov, ktoré vás tu naučia zhotoviť.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 22. júna začalo horieť v hoteli Eden na treťom nadzemnom podlaží. Hasiči museli evakuovať tridsať osôb, z nich dve malé deti…
  • 22.06.2024, 09:59
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
pondelok, 24. júna 2024
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia