Piešťanskí tenisti v Južnej Amerike

  • Šport / Tenis
  • 19. mája 2009, 19:33
  • Autor:šg

Medzinárodnú turnajovú sezónu na antuke začalo trio juniorov TK Kúpele na troch turnajoch kategórie T1 v Južnej Amerike. Štyrikrát si zahrali vo finále, z toho dve vyhrali.

V Paraguaji sa najviac darilo Vivien Juhászovej, ktorá sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry a spolu s Košičankou Čepelovou vyhrali štvorhru, keď vo finále zdolali chorvátsko-ruský pár Njiričová, Solevievová 7:5, 6:4. Filip Horanský postúpil v dvojhre až do finále, no v ňom podľahol Brazílčanovi Pereirovi.
Vo štvorhre skončili spolu s Kovalíkom vo štvrťfinále. Chantal Škamlová vypadla v dvojhre i vo štvorhre v prvom kole. Potom sa naši presunuli do Brazílie, kde hrali na dvoch turnajoch. Vo Florianopolise to najďalej dotiahla Škamlová.
V dvojhre sa dostala do tretieho kola, ale štvorhru spolu s Belgičankou Pintusovou vyhrala, keď vo finále zdolali francúzsko-chorvátsky pár Mladenovičová, Njiričová 3:6, 6:4, 10:7. Juhászová vypadla v dvojhre v druhom kole a vo štvorhre vo štvrťfinále.
To bolo konečnou v oboch súťažiach aj pre Horanského. Na turnaji v Porto Alegre si Škamlová s Pintusovou finálovú účasť vo štvorhre zopakovala, no tentoraz ich Mladenovičová s Njiričovou zdolali 6:3, 7:6. Na tejto dvojici stroskotali v semifinále aj Juhászová s Čepelovou. V dvojhre sa dostali Horanský a Juhászová do štvrťfinále.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Margaréta, zajtra Dobroslava