TRNAVA: Polícia sa pripravuje na futbalový duel Spartaka so Slovanom

  • Spravodajstvo
  • 14. mája 2009, 08:44
  • Autor:tasr

Trnava 13. mája (TASR) – Polícia v Trnave pripravuje bezpečnostné opatrenia v súvislosti s nadchádzajúcim futbalovým stretnutím medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava. V deň zápasu, v nedeľu 17. mája, bude v čase od 14. približne do 20. hodiny uzatvorená Kollárova ulica od križovatky Kollárova-Dohnányho-Hospodárska po križovatku Kollárova-Halenárska.

"Tieto opatrenia musíme prijať, aby sme predišli narušeniu verejného poriadku. Vedú nás k tomu negatívne skúsenosti s nešportovým správaním fanúšikov z predchádzajúcich zápasov," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.
Po májovom dueli Spartaka so Slovanom pred rokom obvinila trnavská polícia z výtržníctva dvoch futbalových fanúšikov. Počas zápasu a tesne po jeho závere skončilo na policajnej stanici dvanásť ľudí.
V septembri v dohrávanom šlágri 8. kola Corgoň ligy medzi týmito dvoma súpermi vedenie Spartaka po dohode so Slovenským futbalovým zväzom a políciou pristúpilo k uzavretiu južnej tribúny, ktorú obsadzujú fankluby Spartaka. Väčšina ich členov sa rozhodla na protest proti tomuto rozhodnutiu duel bojkotovať. O rozruch sa však na trnavskom štadióne aj tak postarali fanúšikovia Slovana, po ktorých zostalo na štadióne niekoľko vytrhnutých sedadiel.

0 Shares

Najnovšie správy

sobota, 10. júna 2023
Meniny má Margaréta, zajtra Dobroslava