Autistu našiel až policajný vrtuľník

  • Spravodajstvo
  • 14. mája 2009, 08:38
  • Autor:red

Až policajný vrtuľník vypátral v pondelok 11. mája podvečer 23-ročného Matúša z Piešťan, postihnutého autizmom, ktorý sa o pol jednej na obed stratil svojej asistentke pri prechádzke v Ratnovskej zátoke.

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej na chvíľu odbehla a chlapca zrazu nebolo.
Najskôr sa ho pokúšala nájsť sama, potom zavolala na pomoc rodičov. „Polícia dostala správu o jeho zmiznutí až so štvorhodinovým omeškaním. Okamžite sme do akcie nasadili policajný vrtuľník, psy a centrálny záchranný systém z Gabčíkova," uviedla.
Asi tridsaťčlenný tím policajtov a záchranárov mal pripravené člny aj terénne štvorkolky. Okolo siedmej hodiny večer zbadali policajti z vrtuľníka pohyb v záhradkárskej osade v Drahovciach. Mladíka našli na povale jednej z chatiek, do ktorej sa dostal po rozbití okna.
Policajná hovorkyňa upozornila, že v podobných prípadoch by občania mali políciu volať ihneď, lebo čakaním sa zbytočne stráca čas. „Môžu radšej pátrať v spolupráci s nami," doplnila.

0 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava