Fotografické bláznovstvo na ostrove Sardínia

  • Spravodajstvo
  • 13. mája 2009, 18:53
  • Autor:ad

Výstavu fotografií zo Sardínie piatich členov Piešťanského fotoklubu otvorili v nedeľu podvečer v kaviarni Kursalonu. Autori vybrali päť desiatok najzaujímavejších diel, z približne osemtisíc záberov, ktoré si z tejto malebnej krajiny priniesli.

Dominuje na nich najmä príroda, živelná, niekedy trochu drsná, inokedy až gýčovito krásna. „Akoby iný svet,“ zhodnotil svoje pocity jeden z návštevníkov. Sami fotografi výlet na tento druhý najväčší taliansky ostrov nazvali čistým bláznovstvom.
„Ráno sme vstali, najedli sa, hľadali zábery a fotili, dali si obed, fotili zasa až do večera a do jednej v noci sťahovali fotky do notebookov,“ vysvetlil  dôvod názvu jeden z účastníkov, Miroslav Jankovič.
Okrem neho sa bláznivého fotomaratónu, ktorý absolvovali členovia klubu počas tretieho marcového víkendu zúčastnili Eduard Čupka, Jaroslav Halás, Štefan Kučkovský a Martin Ondko. Náhodné úlovky, momentky ale aj trpezlivé štylizácie týchto hľadačov fotografických pokladov budú vystavené v Kursalone do konca mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard