Noblesa šperkov Gitky Knapovej

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. mája 2009, 08:14
  • Autor:Viera Dusíková

Milé dámy a slečny, ak túžite po noblesnom a originálnom šperku, vezmite svojich partnerov do Galérie v Kofein caffé v Piešťanoch a vnímajte krásu ametystov, kryštálov, tigrích ôk, karneolov, pyritov, či obsidiánov vsadených do drôtu.

Použite svoj čarovný úsmev a ten najkrajší môže byť váš. Zhotovila ich na profesionálnej úrovni  piešťanská „samoučka“ Gitka Knapová.Na  prvomájovej vernisáži jej k originálnej a príťažlivej prezentácii blahoželal celý regiment známych a priateľov s obrovskými kyticami kvetov.


Jej dielo uviedla kurátorka Eva Trilecová zo Slovenského centra dizajnu v Bratislave: „V autorkinej tvorbe sa stretli fantázia, technické myslenie, trpezlivosť a zručnosť, ktoré jej umožňujú vypletať drôtené siete a uväzniť v nich polodrahokamy, kryštály i umelé sklíčka. Zaujala ma najmä jej remeselná zručnosť, ktorá je na Slovensku ojedinelá. Ani mnohí profesionálni šperkári, ktorí predávajú svoje diela za desaťtisíce mnohokrát nedosahujú takú dokonalú techniku drôtovania a viazania, akú vidíme u Gitky Knapovej.  Navyše – jej šperky majú skutočnú noblesu.“  Autorka svoju výstavu pripravovala intenzívne asi päť mesiacov.  Vytvorila kolekciu náhrdelníkov, náramkov i náušníc, ktoré sa priam pýtajú na krk. Sú vhodné do spoločnosti, ale aj na všedný deň. Výstavu si môžete prezrieť do konca mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Rozbitý chodník, hrbole a špina. Chodník na Ulici Andreja Hlinku v Piešťanoch vedúci z autobusovej a železničnej stanice do centra…
  • 23.08.2019, 07:51
  • Reportáž / Piešťany
Dnes je piatok 23. augusta. Tento deň je Európskym dňom obetí stalinizmu a nacizmu a Medzinárodným dňom spomienky na obchod…
  • 23.08.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 23. august 2019
Meniny má Filip, zajtra Bartolomej