Noblesa šperkov Gitky Knapovej

  • Kultúra a spoločnosť
  • 12. mája 2009, 08:14
  • Autor:Viera Dusíková

Milé dámy a slečny, ak túžite po noblesnom a originálnom šperku, vezmite svojich partnerov do Galérie v Kofein caffé v Piešťanoch a vnímajte krásu ametystov, kryštálov, tigrích ôk, karneolov, pyritov, či obsidiánov vsadených do drôtu.

Použite svoj čarovný úsmev a ten najkrajší môže byť váš. Zhotovila ich na profesionálnej úrovni  piešťanská „samoučka“ Gitka Knapová.Na  prvomájovej vernisáži jej k originálnej a príťažlivej prezentácii blahoželal celý regiment známych a priateľov s obrovskými kyticami kvetov.


Jej dielo uviedla kurátorka Eva Trilecová zo Slovenského centra dizajnu v Bratislave: „V autorkinej tvorbe sa stretli fantázia, technické myslenie, trpezlivosť a zručnosť, ktoré jej umožňujú vypletať drôtené siete a uväzniť v nich polodrahokamy, kryštály i umelé sklíčka. Zaujala ma najmä jej remeselná zručnosť, ktorá je na Slovensku ojedinelá. Ani mnohí profesionálni šperkári, ktorí predávajú svoje diela za desaťtisíce mnohokrát nedosahujú takú dokonalú techniku drôtovania a viazania, akú vidíme u Gitky Knapovej.  Navyše – jej šperky majú skutočnú noblesu.“  Autorka svoju výstavu pripravovala intenzívne asi päť mesiacov.  Vytvorila kolekciu náhrdelníkov, náramkov i náušníc, ktoré sa priam pýtajú na krk. Sú vhodné do spoločnosti, ale aj na všedný deň. Výstavu si môžete prezrieť do konca mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 28. mája. Tento deň je Dňom Amnesty International, Medzinárodným dňom akcií pre zdravie žien. Meniny má Viliam.
  • 27.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 29. mája. Tento deň je Medzinárodným dňom príslušníkov mierových misií OSN a Európskym dňom susedov. Meniny má…
  • 28.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 29. mája 2023
Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand