Blog Petra Remiša: Sedem znakov pravého Slováka

  • Blogy / Blogy
  • 12. mája 2009, 07:22
  • Autor:Peter Remiš
Martin Cifra

Keďže v poslednej dobe sa v spoločnosti objavilo veľa „zapredancov“, vypracoval som zoznam siedmich znakov, podľa ktorých spoznáte „pravého Slováka“. Odporúčam vytlačiť, zaliať do fólie a nosiť v autolekárničke.

1. Pravý Slovák nemá rád Maďarov, Cigáňov a Čechov. Moslimi mu nevadia, lebo ich naposledy videl pri tureckých nájazdoch, ktoré si nepamätá. Turkov si v opitosti pletie s Maďarmi.

2. Pravý Slovák Čechom nikdy nedôveruje. Zvlášť nie v Tatrách, kde ich pri každom stupni lavínového nebezpečenstva núti hovoriť slovensky.

3. Pravému Slovákovi sa nechce pracovať za žiadneho počasia. V daždi má depresiu, v slnečnom počasí sníva o pive v chládku.

4. Policajta, ktorý dáva fúkať cyklistom, považuje za „zapredanca Únie“.

5. Pravý Slovák chodí nakupovať do Pandorfu. Od „zapredancov“ sa líši 
igelitkou z Billy.

6. Závidí a kradne. Pevne priklincované veci berie aj s podložkou.

7. Do divadla nosí iba joggingové súpravy. V lete nezabúda na vkusné ponožky v sandáloch.

Paradox 1: Rád nadväzuje kontakty s mladými ženami bez ohľadu, či hovoria maďarsky, česky, alebo rómsky. Je sexuálne výkonnejší než ostatné národy.

Paradox 2: Nikdy neodmietne Budvar, Plzeň, čabajku, debrecínku, cigánsku pečienku a Cigánskych diablov. Pozná sto českých country hitov. Žiadny slovenský.

Paradox 3: Hneď ako naši hokejisti vypadnú, mení sa pravý Slovák na „zapredanca“. Fandí Čechom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela