Veslári Sĺňavy päťkrát medailoví

• Veslovanie / Šport
  • 11. mája 2009, 14:55
  • Autor:šg

ZEMNÍK – Novú sezónu začali slovenskí veslári kontrolnými pretekmi na bratislavskom Zemníku. Na dvojkilometrovej trati štartovali aj veslári VK Sĺňava, ktorí sa presadili hlavne v kategórii dospelých, kde mali až štvorčlenné zastúpenie.

Na Zemníku súťažilo v šiestich disciplínach 30 veslárov zo Slávie STU Bratislava, SVK Bratislava, Šintavy a Sĺňavy Piešťany. V skife mužov bol spomedzi ôsmich pretekárov najrýchlejší v oboch jazdách Piešťanec Lukáš Babač. Slovenský reprezentant vyhral prvú jazdu za 6:55,2 min a druhú za 6:53,9 min.
Výsledným časom 13:49 min sa stal aj absolútnym víťazom svojej kategórie. Druhé miesto patrilo jeho oddielovému kolegovi Marošovi Slobodovi, ktorý dosiahol súhrnný čas z oboch jázd 14:03,3 min.
V kategórii juniorov si v skife vybojoval Daniel Kraic druhé a Matej Šmída tretie miesto. Bronzová priečka patrila v rovnakej disciplíne aj dorastencovi Petrovi Strečanskému. Z ostatných piešťanských veslárov obsadil Peter Thoma v skife mužov siedme a Matúš Vančo ôsme miesto.