Falzifikát to bol, avšak príliš nevydarený

  • Piešťany / Spravodajstvo
  • 10. mája 2009, 10:55
  • Autor:pet

Odpoveď na otázku, či je parkovacia karta pre invalidov verejnou listinou, už poznáme. Náčelník Mestskej polície v Piešťanoch Marcel Mihalik v stredu ráno túto informáciu potvrdil: „Originál parkovacej karty pre invalidov je verejnou listinou. To, čo mal v aute mestský referent M. S. verejnou listinou nie je, pretože nemá jej náležitosti. Mestská polícia prípad odložila preto, že zadržaná napodobenina nie je spôsobilá uviesť policajta do omylu.“

Povedané inými slovami, zadržaná kartička s ikonou invalidného vozíka, bola napodobeninou takou nedokonalou, že ju nemožno považovať za falšovanú či pozmenenú verejnú listinu.
„Policajti, či už štátni, alebo naši, veľmi dobre vedia, ako vyzerá verejná listina a nedajú sa niečím podobným oklamať či pomýliť," dodal M. Mihalik. Súhlasil s ním aj Pavol Oslej, riaditeľ Obvodného oddelenia PZ Piešťany.
„Tým, že mal vodič znak vozíčka vo vozidle, neporušoval zákon a ani sa nedopustil priestupku. Nevieme totiž dokázať, že by sa ním preukazoval tak, aby získal nejaké výhody.
Na mieste, kde stál, by mu ani originál nepomohol. Pokus o falšovanie parkovacej karty bol tiež veľmi nedokonalý a nezistili sme úmysel použiť ho ako pravý. To, či ho aj inokedy a na iných miestach za sklom nosil, nevieme dokázať," povedal pre Piešťanský týždeň P. Oslej.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 29. novembra. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s ľuďmi Palestíny. Meniny má dnes Vratko.
  • 28.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 29. novembra 2022
Meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej