Blog Jaroslava Poturnaja: Skafander a motýľ

  • Blogy / Blogy
  • 5. mája 2009, 09:39
  • Autor:Jaroslav Poturnaj

Patrím medzi ľudí čo čítajú knihy a som rád, že k nim patrím. Z kníh čo som prečítal nedávno ma zaujala kniha, ktorú napísal Francúz Jean-Dominique Bauby a volala sa Skafander a motýľ.

Táto kniha je výnimočná a vyniká úprimnosťou. Je to životný príbeh úspešného človeka, ktorého postihol takzvaný syndróm uzamknutia. Vplyvom mozgovej príhody kompletne ochrnul a onemel. So svetom ho spájalo iba jedno oko, ktorým mohol mrkať.
Za pomoci svojej asistentky a úžasnej trpezlivosti a chuti žiť doslova namrkal celú knižku. Skafander to bolo jeho nehybné telo – akoby uzavreté vo zvláštnom skafandri. Motýľ – myšlienky, ktoré mu lietali hlavou a silou vôle ich preniesol na papier.
Dva roky po napísaní "namrkaní" knihy autor skutočne zomiera. Z knihy sa stáva bestseller nielen v krajine svojho vzniku, ale bola preložená do 23 jazykov a do súčasnosti sa jej predalo cez jeden milión. Odporúčam ju všetkým čo si myslia, že sa majú zle, ale aj tým čo si myslia, že sa majú dobre.
 P.S.: Život sa môže zmeniť v jednom okamihu.

0 Shares

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
streda, 21. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír