Moravanci pretrhli päťzápasovú sériu bez víťazstva

• 2. mája 2009, 13:58
  • Autor:Rudolf Zelenay, Peter Sedláček, Jaroslav Valo, Milan Boháčik, šg

Víkendové 22. kolo vyšších regionálnych futbalových súťaží prinieslo radosť hlavne fanúšikom Moravian, pretože hráčom OTJ sa podarilo pretrhnúť päťzápasovú sériu bez víťazstva (dve remízy a tri prehry).

V štvrtej lige sa darilo Piešťancom a v okresnom derby piatej ligy bodovali Veľké Kostoľany. Vedúce Gbely však vyhrali v Trebaticiach a naďalej vedú tabuľku piatej ligy.

OTJ Moravany – Slovan juniori 2:1 (2:0)

Moravanci po najlepšom výkone jari konečne vyhrali. Prvú šancu mal už v 1. min Kirka, no nedočiahol na center M. Otočku. Práve Otočka dal v 9. min po centri Kotulu hlavou vedúci gól OTJ. Potom sa snažil „nožničkami" prekvapiť gólmana hostí Adamovič, no mieril vedľa. Hostia pohrozili v 26. min, ale Gábriš bol pozorný. V 30. min sa menilo skóre po druhý raz, keď po priamom kope Gligiča usmernil loptu do siete Hambálek.
Po prestávke mali domáci niekoľko šancí, no hlavne Adamovičovi nebolo súdené skórovať. V 73. min založili hostia rýchly protiútok, po ktorom si dal Piovarči vlastný gól. Zostava OTJ: Gábriš – S. Otočka, Piovarči, S. Otočka, Gligič (81. Candrák), Glos, Hambálek, Laco, Kotula, Adamovič, Kirka (76. Havrlent).

AFC Nové Mesto – MFK Vrbové 3:1 (2:0)

Vrbovčanov zdolal ich bývalý hráč Ščepko, ktorý dal všetky tri góly – prvý už v 3. minúte. Potom sa hralo zväčša medzi šestnástkami. V 30. min musel zachraňovať Hodulík, no v 33. min po nedorozumení obrany lovil loptu zo siete druhý raz.
Po prestávke boli aktívnejší hostia. V 51. min trafila Kubišova strela len do múru a po ňom neuspeli ani Vlado s Jelšicom. V 65. min sa tréner hostí Martin Sedláček rozhodol k trojitému striedaniu, ale ani to nepomohlo, pretože s chuťou hrajúci Ščepko zavŕšil v 72. min svoj čistý hetrik.
Snaha hostí dať gól vyšla až v nastavenom čase, keď po trme-vrme pred domácou bránkou skóroval hlavou Herceg. Zostava MFK: Hodulík – Nádaský, Vlado, Adamec (65. Jakáb), Herceg, Piršel, M. Balcír, T. Gažík, Kubiš (65. Sumer), Jelšic (65. Uváčik), Greguš.

Nová Dubnica – PFK Piešťany 1:4 (0:2)

Piešťanci sa, ako už tradične, rozbiehali pomaly. Stačila však prvá vydarená akcia v 10. min a priamy kop Fabiana. Na jeho center si výborne nabehol Ekhardt a hlavou dal vedúci gól PFK. O dve minúty mohli domáci vyrovnať, strela ich útočníka však išla vysoko nad.
V 24. min Horúcka uvoľnil Žambu, no jeho prudkú strelu brankár vyrazil. Po následnom rohu Horúcku sa najlepšie zorientoval Kardoš a strelou pod brvno zvýšil vedenie na 2:0 pre PFK. Potom mali šance Fabiano i Gajarský, ale bez gólového efektu. Na tvrdú a miestami až zákernú hru domácich doplatil v 45. min vážnym zranením kolena Fabiano.
V 50. min predviedol ukážkovú akciu Kukuč, na jeho center si nabehol Žamba a hostia viedli 3:0. Ďalšie príležitosti nevyužili Gajarský ani Kukuč. V 73. min Žamba presnou prihrávkou vysunul Horúcku. Jeho strelu stačil brankár ešte vyraziť, no proti dorážke striedajúceho Sýkoru už nemal šancu. Potom hráči PFK poľavili, čo využili domáci na strelenie čestného úspechu v 81. min po chybe Ekhardta.
V 85. min mohol Bábsky po prihrávke Žambu streliť piaty gól, ale nepremenil samostatný únik. Zostava PFK: Miroslav Krajčovič – Ekhardt, Jánošík, Kardoš, Fabiano (46. Sýkora), Bábsky, Žamba, Jaroslav Krajčovič, Horúcka, Gajarský (61. Mišenčík), Kukuč (76. Filus).

OŠK V. Kostoľany – Krakovany 2:0 (2:0)

V okresnom derby dvoch ašpirantov na postup boli úspešnejší domáci futbalisti. Prvú šancu mal v 5. min hosťujúci T. Balcír, ale gól nedal, rovnako ako domáci Vavrinec o dve minúty neskôr. V 18. min sa domáci ujali vedenia zásluhou Kadlíčka a tesne pred prestávkou dal M. Horváth druhý gól OŠK. Ten istý hráč nastrelil v druhom polčase brvno. V 80. min ho napodobnil hosťujúci Kališ. Zostavy – OŠK: Kúdela – Števík (86. Lulovič), Bžoch, Modrovič, Šupa, Urban, Velšic, M. Horváth (83. Pányik), Vavrinec, Hnilka, Kadlíček (90. Durdy). Družstevník: Marcel Bondra – Čáp, Duchoň, Ondrejka, Kikta (53. Pavlovič), Ďuračka (43. Ilenčík), Žák, P. Sedlák, Kališ, T. Balcír, Kusý.

Z nižších regionálnych futbalových súťaží

Výsledky našich – piata liga: Trebatice – Gbely 1:3 (P. Bogora), oblastné majstrovstvá: Ratnovce – Ostrov 1:2 (P. Adamča – Svetlík, Mikuš) – vľavo je momentka z tohto zápasu, Drahovce – Brestovany 1:2 (Dzuro), oblastná súťaž, skupina B: Madunice – Nižná 1:2 (Magula 2), Pečeňady – Chtelnica 1:0 (Pekarovič), Šulekovo – Šípkové 2:0, Dubovany – Veľké Orvište 2:2 (J. Šajtlava, Pastorek – Boris, Kostka), Prašník – Sokolovce 4:3 (Pašmík, Žažo, Kurňavka, O. Bielik – Paulech 2, Richnák), Borovce – Veselé 0:1 (Rácz), tretia trieda, skupina B: Banka – Peterčan 3:1 (Samuhel, Davídek, Doža), Koplotovce – Šterusy 5:1 (Dovičič), Dolné Trhovište – Kočín-Lančár 3:0.
Minifutbalová I. MPFL – 12. kolo: Manchester – Leftons 8:0 (Tekeli 3, Marek Bondra, Chnapko, Igaz, Jankech, Polák), Wimbledon – Ajax Prifiklíma 0:2 (Budka, Cagala), Colo Colo – Arsenal 2:2 (Macko 2 – Bukový, L. Trgala), Slovan Matus – Young Boys 2:2 (M. Polák, R. Riedl – O. Bejdák, E. Labuda), Red Houses – 1. FC Juh 1:2 (P. Tománek – Vadovič 2).