Noblesa šperkov Gitky Knapovej

  • Nezaradené
  • 1. mája 2009, 19:56
  • Autor:Viera Dusíková

Milé dámy a slečny , ak túžite po noblesnom a originálnom šperku, vezmite svojich partnerov do Galérie v Kofein caffé v Piešťanoch a vnímajte krásu ametystov, kryštálov, tigrích ôk, karneolov, pyritov, či obsidiánov vsadených do drôtu.

Použite svoj čarovný úsmev a ten najkrajší môže byť váš. Zhotovila ich na profesionálnej úrovni  piešťanská „samoučka“ Gitka Knapová.Na  prvomájovej vernisáži jej k originálnej a príťažlivej prezentácii blahoželal celý regiment známych a priateľov s obrovskými kyticami kvetov.


Jej dielo uviedla kurátorka Eva Trilecová zo Slovenského centra dizajnu v Bratislave: „V autorkinej tvorbe sa stretli fantázia, technické myslenie, trpezlivosť a zručnosť, ktoré jej umožňujú vypletať drôtené siete a uväzniť v nich polodrahokamy, kryštály i umelé sklíčka. Zaujala ma najmä jej remeselná zručnosť, ktorá je na Slovensku ojedinelá. Ani mnohí profesionálni šperkári, ktorí predávajú svoje diela za desaťtisíce mnohokrát nedosahujú takú dokonalú techniku drôtovania a viazania, akú vidíme u Gitky Knapovej.  Navyše – jej šperky majú skutočnú noblesu.“  Autorka svoju výstavu pripravovala intenzívne asi päť mesiacov.  Vytvorila kolekciu náhrdelníkov, náramkov i náušníc, ktoré sa priam pýtajú na krk. Sú vhodné do spoločnosti, ale aj na všedný deň. Výstavu si môžete prezrieť do konca mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava