Monika Simančíková v Taliansku prvá

  • Nezaradené
  • 23. apríla 2009, 14:46
  • Autor:Š.Gregorička
Martin Cifra

VAL GARDENA – Vynikajúcim spôsobom zavŕšila úspešnú krasokorčuliarsku sezónu členka TJ AKO Piešťany Monika Simančíková. Ako členka slovenskej reprezentácie sa stala víťazkou kategórie Novices na medzinárodných pretekoch Val Gardena Spring Trophy v talianskej Val Gardene.

„Toto podujatie s vysokou medzinárodnou prestížou sa konalo už po 19. raz a v minulosti na ňom štartovali viacerí pretekári, ktorí sa potom presadili aj v seniorskej kategórii.
Bola medzi nimi aj súčasná päťnásobná majsterka sveta Michelle Kwanová z USA. Tentoraz štartovalo 60 pretekárov zo 16 krajín," priblížila nám podujatie trénerka Eva Simančíková.
V silnej konkurencii vybojovala jej dcéra Monika pre Slovensko prvenstvo v kategórii Novices so ziskom 103,81 bodu pred domácou Cristine Andermarcherovou a Japonkou Mayuko Okamotovou.
Týmto prvenstvo rozšírila tohtosezónnu zbierku úspechov piešťanského krasokorčuliarskeho klubu TJ AKO o ďalšie prvenstvo. V nej si vybojovali tituly majstrov Slovenska junior Timotej Čeleš, staršia žiačka Monika Simančíková a v kategórii staršie nádeje Jakub Kršňák.
Všetci traja zároveň zvíťazili aj v Slovenskom pohári. Ocenenia za prvenstvo v ňom prevzali minulý utorok z rúk legendárneho ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka pred jeho šou v Žiline.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 7. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita