V Piešťanoch aj sedem majstrov sveta

  • Nezaradené
  • 20. apríla 2009, 20:22
  • Autor:šg
Martin Cifra

Slovenskí hokejoví reprezentanti si v rámci prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku rozložili svoj tréningový stan v Piešťanoch. Tréner Ján Filc má k dispozícii 25 hráčov z našej najvyššej súťaže a z európskych líg. Zatiaľ nie sú medzi nimi hráči, ktorí ešte hrajú za svoje kluby v Európe a zámorí.

Úspešnému trénerovi, ktorý doviedol v roku 2002 v Göteborgu Slovensko k historickému prvému titulu majstrov sveta, sa aj tak podarilo dať dokopy kvalitné mužstvo.
Nechýbajú v ňom ani siedmi majstri sveta: brankári Ján Lašák a Rastislav Staňa, obranca Peter Smrek a útočníci Jozef Stümpel, Ladislav Nagy, Ľubomír Bartečko a Richard Pavlikovský.
Záverečný tréningový blok absolvoval aj piešťanský rodák Branko Radivojevič, ktorý však s hokejom začínal v Trenčíne a v aktuálnej sezóne hral za Spartak Moskva.
Naši reprezentanti zažili v príprave aj jednu zaujímavú príhodu. Na ich stredajší predpoludňajší tréning totiž zavítali dopingoví komisári. Z tohto dôvodu musel tréner Ján Filc skrátiť tréning a desiatka vyžrebovaných hokejistov sa potom podrobila dopingovej kontrole.
Slováci absolvovali v rámci piešťanského sústredenia aj štyri prípravné zápasy. Tie však odohrali v Skalici a v Trenčíne. Najskôr zdolali Česko 4:1 a 5:1, potom Nórsko najskôr v Skalici 5:2 a o deň neskôr v Trenčíne 5:1.
Generálku na majstrovstvá sveta, ktoré sa hrajú od 24. apríla do 10. mája, absolvujú naši reprezentanti v Lotyšsku. Do začiatku MS sa k mužstvu pridajú aj niektorí hráči, ktorí ešte hrajú zápasy play-off alebo o udržanie, a ktorých kluby nepostúpili v NHL do ďalších bojov.

0 Shares

Najnovšie správy

Predmetom rekonštrukcie strechy piešťanského zimného štadiónu je demontáž pôvodnej strešnej fólie, montáž novej hydroizolačnej PVC fólie, demontáž a montáž strešného…
  • 04.10.2022, 09:48
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 5. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom učiteľov. Meniny má Viera.
  • 04.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 5. októbra 2022
Meniny má Viera, zajtra Natália