Patrik Nemec testoval v Moste vynovené auto

  • Nezaradené
  • 20. apríla 2009, 20:24
  • Autor:Štefan Gregorička

MOST – Piešťanský automobilový pretekár Patrik Nemec vymenil počas prvého aprílového víkendu volant simulátora za volant pretekárskej Octavie a vydal sa na trať prvých ostrých kilometrov tohtoročnej sezóny. Jeho tím priviezol na sever Čiech kompletne zrepasované pretekárske auto.

„V aute je nový motor, sekvenčná prevodovka i podvozok. Na svojom mieste vlastne nezostala ani jedna skrutka. Prvú polhodinu sme zabehávali motor a vychytávali drobné nedostatky na podvozku. Do tréningu som šiel s plným nasadením, no po prvom kole ma zradila technika, konkrétne riadiaca jednotka zapaľovania," opísal nám testy v Moste Patrik.
Pred prvým súťažným víkendom ešte absolvuje jeden test na Masarykovom okruhu v Brne, kde sú 23. apríla na programe aj úvodné preteky sezóny. „V tejto sezóne sa zmenil systém postavenia jazdcov na štarte. Do prvého preteku idú podľa časov z meraného tréningu, ale do druhého už odštartujú podľa výsledkov prvých pretekov s tým, že osem najrýchlejších jazdcov štartuje v opačnom poradí, teda ôsmy je vlastne prvý. Je to podľa vzoru majstrovstiev sveta WTCC cestných automobilov na okruhu a malo by to zdramatizovať boj o prvé priečky," vysvetľuje P. Nemec, ktorého môžu jeho priaznivci kontaktovať aj na www.patriknemec.com.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava