Vojto Bezák: Motorky sú o slobode

  • Nezaradené
  • 17. apríla 2009, 10:35
  • Autor:Michal Petruška

Tak ako jar vytiahla von inline korčuliarov a cyklistov, rovnako otvorila sezónu aj motorkárom. O životnom štýle motorkára, láske k jazde ale aj rizikách čakajúcich na motorkárov na cestách sme hovorili s Vojtom Bezákom.

Ako sa vlastne zo zálesáka a skautského vodcu stal motorkár?
Mňa lákalo motorkárstvo už oddávna a  úplne ten prvý pocit vo mne prebudil film Easy Rider – kultový film o motorkároch. Keď som potom prišiel medzi nich s motorkou a teda aj s tými ideálmi, to bolo v roku 1995-6, tak som s hrôzou zistil, že so všetkých tých motorkárov ten film videlo asi 10 percent a z nich asi len 10 percent mu porozumelo. Takže tie moje očakávania, ktoré som mal, sa nesplnili.
Prečo Vojto Bezák uprednostňuje šatku pred prilbou?


Na akej motorke si medzi motorkárov prišiel?
Aj u motorkárov dochádza ku kategorizácii, podľa toho, aká motorka komu vyhovuje. Základná kategória sú závodné motorky, nanich jazdia takzvaní "jogurťáci", pretože keď  na tej motorke ktosi spadne, tak sa na asfalte rozpleští ako jogurt. Druhá kategória sú terénne motorky bez značiek, na ktorých sa jazdci preháňajú po horách. Potom sú ďalší, ktorí sú ako cestní turisti a samostatnou kategóriou sú čopráci. To sú takí tuláci. Ale aj v nich sú ešte kategórie, napríklad vyznávači harleyov.
Mať harley však nie je otázka toho, že je drahší ako iné mašiny, ale ide o kultovú značku. Medzi nami sa však hovorí, že harley nie sú spoľahlivé. A tí, čo majú také tie harleye, kde sú celí natiahnutí, tak tí môžu  jazdiť tak na Dlhé kusy alebo na kávičku. Do Chorvátska sa stým ako tulák nedá ísť, je to nepohodlné, hoci to dobre vyzerá, skrátka je to tak na predvádzanie….

Celý rozhovor s Vojtom Bezákom nájdete v najbližšom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany (SMP) od 29. mája opravujú vozovky miestnych komunikácií. Opravy budú prebiehať vždy striedavo na oboch stranách vozovky,…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 1. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom detí a Dňom za správne rozhodnutie. Vo Vrbovom sa v…
  • 31.05.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 2. júna 2023
Meniny má Oxana, Xénia, zajtra Karolína