Turnaj starostov vyhrali vodári

 • Nezaradené
 • 13. apríla 2009, 19:15
 • Autor:Štefan Gregorička

KRAKOVANY – Aj v tomto roku bola dejiskom tradičného stolnotenisového Jozefovského turnaja starostov sála kultúrneho domu v Krakovanoch. V trochu posunutom termíne si v jeho 12. ročníku opäť zmerali sily družstvá starostov s reprezentantmi piešťanského TAVOS-u. Tentoraz boli úspešnejší vodári, ktorí vyhrali 9:7.

Aj keď pôvodne bol turnaj určený predovšetkým Jozefom z radov starostov nášho okresu, v súčasnosti si títo musia vypomáhať nielen „richtármi" s inými krstnými menami, ale aj príslušnosťou k inému okresu.
Popri starostoch Dubovian, Kočína-Lančára a Trebatíc sa zvŕtali za krakovianskymi zelenými stolmi aj prví muži z Pobedima, Kočoviec, Lúky a Tepličiek.
Do bojov o body sa v štyroch skupinách zapojilo 18 hráčov, no len výsledky 16 z nich sa rátali do súťaže družstiev. Práve výsledky zo skupín určili aj štvoricu finalistov, ktorí si to potom rozdali o celkové prvenstvo i putovný pohár.
Zvyšný tucet hral už len o umiestnenie. O víťazovi 12. ročníka museli napokon rozhodnúť vzájomné zápasy medzi starostami Trebatíc a Kočína-Lančára, Jurajom Valom a Jozefom Reškom a reprezentantom Tavosu Ferdinandom Procháskom.
Keďže všetci traja zdolali ďalšieho vodára Jána Matejoviča, v ich vzájomných dueloch rozhodoval každý set. Napokon sa tešil Juraj Valo, ktorý síce prehral s Procháskom 2:3, no zdolal Reška 3:1.
Reško napokon skončil druhý, pretože vyhral nad Procháskom 3:1. Ten sa musel uspokojiť s bronzovou priečkou, pretože zo vzájomných zápasov mal síce rovnako bodov ako dvojica pred ním, no ako jediný mal mínusové skóre.
Starosta Dubovian Jozef Marko síce na medailové priečky nedosiahol, no aj tak bol spokojný: „Škoda len, že tu nie je viac Jozefov, pritom našich starostov, ktorí stolný tenis vedia hrať, je viac. Takto sme si museli vypomôcť so starostami z iných okresov."
To zasa privítali nováčikovia zo susedného okresu Nové Mesto nad Váhom, Martin Lednický z Pobedima a Vladimír Vöröš z Lúky. Obaja o turnaji vedeli aj vďaka Piešťanskému týždňu, takže boli radi, že si mohli zahrať.

0 Shares

Najnovšie správy

Služby mesta Piešťany (SMP) od 29. mája opravujú vozovky miestnych komunikácií. Opravy budú prebiehať vždy striedavo na oboch stranách vozovky,…
 • 31.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
V tomto aj v minulom týždni majú študenti Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej povinnú prax. Prvák David Štefo z Piešťan, ktorý…
 • 30.05.2023, 10:21
 • Tip na výlet / Piešťanský týždeň / Mladí dnes / Kraj
Dnes je štvrtok 1. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom detí a Dňom za správne rozhodnutie. Vo Vrbovom sa v…
 • 31.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 31. mája. Tento deň je Dňom otvárania studničiek a Svetovým dňom bez tabaku (WHO). Meniny má Petronela,…
 • 30.05.2023, 22:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. júna 2023
Meniny má Žaneta, zajtra Oxana, Xénia