Sedem prvenstiev pre ŠPK Kúpele

• 13. apríla 2009, 19:32
  • Autor:šg

NOVÉ ZÁMKY – Na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena Nových Zámkov si v konkurencii plavcov z Maďarska, Česka a Slovenska dobre počínali aj plavci z oboch piešťanských klubov.

Úspešnejší boli reprezentanti ŠPK Kúpele, ktorí získali 21 medailí – sedem zlatých, päť strieborných a deväť bronzových. „Najviac sa darilo 13-ročnému žiakovi Nikolajovi Tóthovi, ktorý si vyplával päť zlatých medailí na 50 metrov prsia, 100 m motýlik, 100 m vsp., 100 a 400 m pol. preteky.
Z ďalších plavcov Kúpeľov vyhral o rok mladší Lukáš Melicháč preteky na 200 pol. preteky a 200 m vsp., na 100 m vsp. skončil druhý a na 50 m vsp. tretí. Jedenásťročný Dávid Burzala získal bronzové medaily na 50 m motýlik a 200 m pol. preteky.
Medzi desaťročnými bola Lucia Rypáková druhá na 50 m prsia a Marko Primorac získal tri bronzové medaily (50 m prsia, 50 m motýlik a 200 m pol. preteky). Medzi deväťročnými plavcami skončila Sára Niepelová druhá na 50 m prsia a tretia na 50 a 100 m znak.
Jakub Horský bol na 100 m vsp. druhý, Alex Bayer na 50 m znak tretí, rovnako ako Zora Bogárová na 100 m znak," prezradila nám trénerka Iveta Vachanová. Z plavcov PPK Piešťany bola v Nových Zámkoch najúspešnejšia 14-ročná Šárka Ondrejovičová, ktorá bola na 50-metrovej trati druhá v motýliku, znaku a voľnom spôsobe a tretia na 100 m vsp.
Jej rovesník Martin Petrovič pridal tretie miesto z pretekov na 50 m prsia. Trinásťročný Juraj Bílený bol druhý na 50 m motýlik a tretí na 200 m znak a 200 m pol. preteky a juniorka Eva Bílená skončila tretia na 200 metrov pol. preteky.